bugün

leylim ley, gemerekte çevirmişler deniz gezmiş'in yolunu gibi değerli eserlerin müellifi türkücü, candost, sivaslı ozan. babamın arkadaşı, mahalleden komşumuz, kankardeşim tarkan'ın babasıdır. 70 li yılların karanlık darbe ortamında türk vatandaşlığından çıkarılmış, fransa'ya yerleşmişti. şu an gül hanımla evli ve istanbul dragosta yaşamaktadır.
106 ekran plazması hayatı boyunca olmayan kişinin hiç yaşayamayacağı durum...
(bkz: plazma televizyonun patlaması)
(bkz: kapıyı açtığımda volume tuşunu sıvazlıyordu)*
tam balkona çıkarmıştım aşağıya fırlatıcaktım ki aniden kendini soğuk kaldırım taşlarının üzerine bıraktı rahmetli plazma.
sebastian* çağırıp ortalığı toplatma ve internetten yenisini sipariş etmeyle devam edecek durum. *
(bkz: aniden düşen peugeot 106 markalı arabadan urkmek)
daha da kötüsü yeni aldığınız chopper'ınızın üzerine, müstakil rezidansınızın çatısında konuşlanmakta olan yeni aldığınız helikopterinizin nahoş bir sesle düşmesidir. üstelik evinizin önünde bulunan olimpik havuza yuvarlandılarsa bir de bunlar, hay lanet olsundur. tabii şok dalgasıyla raftan devrilen yıllanmış şarap ve viski şişelerini de unutmayalım.
ürkülesi durumdan ötedir. günümüz şartlarında bahsedilen 106 ekran plazma öyle böyle değil şöyle böyle para demektir. ürkmek bir kenara adamı intihara kadar götürebilir. * *
plazma iyi mi ?
bu arada sen nasılsın ?
tarzı sorulara muhatap olunacak düşüm.*
yavaşça düşen 106 ekran plazmadan ürkülmeyeceği anlamına gelir! birden düşünce tabi şey oluyo insan!
(bkz: beko reklamında yere düşen plazmalar)
ürkülesi durum değil aksine dostlar başına inşallah denilesi durumdur. *
iğrenç bir durum.

ah azizim, demedim mi o şato lanetli diye! uğursuzluk seni bir peri gibi kovalıyor orada, hemen boğaz civarındaki yalına gitmeni salıklarım kuzum. size bir şey olursa türkiye ekonomisi göçer! (fransızca kelime bilmediğim için ekleyemiyorum, hoş görün)
aniden dusen 106 ekran plazmadan urken kişi tabiki plazmayı alan kişi değil onu takan kişidir. keza benim 106 ekran plazmam olacak salona taktıracam sonra o aniden düşecek. balkondan sallandırırm o plazmayı takan adamı.
(bkz: sözlükteki pis zenginler)
- ahha! peder belamı skecek şimdi benim!
ayy yine mi? aman iyi oldu zaten degistirmek istiyordum daha dün aldim eskidi bile düdünüren olay.
(bkz: zenginin malının züğürte entry olması)
doğrusu "aniden düşen 106 ekran plazmanın ardından ağıt yakmak" olan durumdur. zira düşen boru değil 106 ekran plazmadır; ki bu alet evdeki demirbaşlar önem sırasına göre sıralandığında evin çocuklarından sonra ikinci sırada gelmektedir.

ha evde sözü geçen plazma tv'den yaklaşık bir 10 tane daha varsa sadece plazma tv'nin düşerken çıkardığı sesten ürkülür. "ulan madem düşüyorsun bari ses yapmadan düş allahsız !" denir. ürkme durumunun hemen akabinde sinirlerin yatışmasıyla birlikte bir bardak viski ve puro eşliğinde yazılan bir şiirle yaşanılan duygulan dışa vurulur...****
http://www.youtube.com/watch?v=EaeF3hyA-7A
106 ekran plazmanin aniden dusen fiyatindan urkmektir. simdi butun fakirler alacak onu..
6 oda 2 salon 3 banyolu evde ses yankı yaptığından 5 kasa olan jb nin ilk şişesinin ikinci yudumunu heba etme sebebi olan olaydır. plazma ve viski ziyan olduğundan deniz feneri ni arayabilir yardım isteyebilirsiniz.
bamdelerime !
en cok can yakacak durum .
hizmetçi ve uşakların kafalarına düşmeleri halinde, kısa süreli personel sıkıntısı yaşama endişesiyle ürkmektir.