bugün

doğru ancak sebebi yanlış istek.
efenim öncelikle niye yanlış sebebi, biz burada türk derken türk vatandaşından bahsediyoruz, etnik kimlik olarak "türk"ten değil. Bu sebeple ne mutlu türküm diyene bana hiç yanlış bir ifade gibi gelmiyor.
ama andımız her gün ilk dersin 3-4 dakikasının israfından başka birşey değil. bu kadar sık okunması ve hiç kimsenin zahmet edip anlamını öğretmemesi sebebiyle sadece bir söz yığını olarak havada kalıyor.
Doğru bir yaklaşım olacaktır. Her öğrencinin her sabah Türk olduğunu bağırıp and içmesi gereksizdir, ki zaten herkes Türk değil, kimseye illa ki Türksün diyerek andımız okutulmamalıdır. Zaten okuyan bünyeler lise çağlarına geldiğinde duymaktan nefret eder hale gelirler. ''iki dil bir bavul'' filminde ki gibi çocuklara okutmanızın zaten hiç bir anlamı olmayacaktır.
ey büyük atatürk! açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.
(bkz: ironi)
(bkz: ataizm)
(bkz: emredersin paşam başka bir isteğiniz)
oldukça saçma bir istektir. gerçekleştirilmemelidir ayrıca.
küçük çocukların şiirlerden şarkılardan önce yeminler antlar içmesi çok saçmadır kaldırılması ülkeyi sevmemek anlamına gelmemelidir.
her sabah yemin edilerek girilen dersten, bunun yapıldığı okuldan ne hayır gelir dedirten ve şiddetle desteklenen öneri.
Faşist cunta ülkelerine özgü bir adettir, çoktan kaldırmalıydık.
ama daha 15.maddeyi kaldırıp da 12 eylül darbecilerini yargılamadıkça hayal bu iş!
meseleyi türkçülüğe milliyetçiliğe getirip "vatan haini mi olsunlar çocuklar rerörö" diyen azgelişmiş kitleler, az biraz düşünseler, her sabah aynı sözleri tekrar ederek yapılan eğitim-öğretimden çocuklara zerre yarar gelmeyeceğini belki fark ederler.
andın kaldırılmasının suya sabuna bir faydası olmadığı gibi, varlığının da memleketin yüzde bilmem kaç hain kotasının azalmasında herhangi bir değişiklik yapmayacak önermedir.

yumurtasından çıkmış da kabuğunu beğenmez olmuş tosuncukların; vara yoğa o kaldırılsın, bu kaldırılsın, dağdaki yazılar silinsin, bayrak çekmeye ne gerek var şimdi, istiklal marşı faşizan, milletvekili yemini cuntacılık kokuyor, ülkenin adı değişsin böyle olmuyor gibi türlü türlü eblehliklerinden başkaca birşeye hizmet etmemiş, etmeyen ve etmeyecek beklentisidir.

ara sıra böyle konuşur dururlar, başkaca da bir meziyetleri yoktur. konuşur dururlar.

konuşur dururlar...

konuşur...
neymiş efendim zorla bir insana türk dayatması yapılamazmış. işte kürt kökenli vatandaş türküm demek istemiyomuş. bunun için kaldırılsınmış. soruyorum size bunun ben kürdüm zorla türk olmak istemiyorum devletin adıda türkiye olmasın demekten ne farkı var. ne olacak devletin adı karışık ırklar cumhuriyetimi. andımız yerine ne okuyacaz veya bi dahaki seferede istiklal marşı mı kalksın diyeceksiniz. türkiye cumhuriyetini kuran ve mahsuldar kılan türk halkının hiç bi sözü olmayacakmı bu ülkede.
(bkz: hanım koş vatan elden gidiyo)
milli bilinç adına atılan tohumların daha filizlenmeden ilaçlanması girişimi.

bizi biz yapan her şeyi yok etmek istiyorlar.
yüzbinlerce öğrenciyle ilişkilindirilerek tartışılması gerekirken siyasi bir anlam kazanmış istek...
ben se gayet pragmatist yaklaşmaktayım:varlığı bi işe yaramıyorsa _ki sizi temin ederim yaramıyor_yokluğu bir şey farkettirmez.hemen öncesinde gelen rahat hazrol komutları var bir de..
haftada bir kez okunması yeterlidir kanımca. ırkçılığa kayacak milliyetçi bir nesil yetiştirmenin lüzumu yok. yarın öbür gün 2 lafından biri 'vatan' , 'millet' olacak bunların.
biz her gün okuduk da n'oldu ? okuldan soğuduk. ayrıca hiç bir işe de yaramaz. liseye geçince unutulur , gider.
ne mutlu türk olana ve ne mutlu türküm diyene farkını anlayamayacak kadar dangalak olan, ampuş beyinlilerin ortaya attığı sikindirik kampanyadır.

ne mutlu arabım desek azınız götünüze varır değil mi yavşaklar.

siz andımızı kaldırmak isterken bi başka şey kaldırıyoruz haberiniz olsun.

(bkz: kamaşullah)
putperest ve beyaz türklerin karşı çıktığı gerçeklik. kimseyi zorla bir kılıfa sokamazsınız.
ufak ufak çocuklara bir ideolojinin temelini yaşayacağına yemin ettirme saçmalığından en yakın zamanda kurtulmalı.
her sabah tabular üzerine ahmakça yemin ettirerek ulaşamayız çağdaş medeniyetler seviyesine.
çocuklar bir müddet sonra andımızdan bıktıkları için söylememektedir, bir şeyi zorla yaptırısan çocuklar bıkar zaten. düşünün bakalım kaçınız okulda sıranın arkasında andımız okunurken muhabbet etti.
bizzat desteklediğim önerme. o kadar yemin ettik valla ben çarpılmadığımıza şükrediyom.
faşist olmayan herkesin desteklemesi gereken uygulamadir.
kimse and içmeye zorlanmamalidir.
hipokrat yemini de kaldırılsın.

o da hep faşiklik. zorla söyletiyorlar, zaten hiç bir doktorun umursadığı da yok. hatta geçen çarpılmış biri, vakit gastesinde okudum.

(bkz: bsgiugçk)
tabi, pkknın siyasi uzantısı parti istedi diye andımız kaldırılsın,ülke federalizme geçsin,her önüne gelene demokratik özerklik verelim,ülkeyi eyaletlere ayıralım,herkese anadilde değil babadilde bile eğitim verelim,onu da verelim,bunu da verelim,başka tavizler de verelim.. oldu,peki başka arzunuz?
(bkz: andımız kaldırılsın yürüyüşü)
Bunun yerine okulun basında iyi bir yemin ettirilip kutsal mekanlara ziyaret edilebilir. Mesela Anıtkabir.
dincilerin, pkklıların, aşırı solcuların ve sözde liberallerin üzerinde anlaştığı ender ortak noktalardan biri,
köpekler istedi diye atlar ölmez.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar