bugün

var mıdır yok mudur belli olmayan ülke. nasıl bir ülkedir bilinmez. yalnız 82 anayasası gibi bir anayasaları yoksa üzülürler garibanlar. imza: gariban kübalı
ingiltere'dir, yazılı bir anayasaları yoktur.
yazılı anayasası olmayan, yönetimsel gelenekleri ve sistemleri oturmuş olduğu için yazılı anayasaya gerek duymayan ülkelerdir.

(bkz: ingiltere)
suudi arabistan sayılabilir. suudi arabistan kuran'ı anayasası olarak kabul etmektedir.

edit: eksileyen arkadaşlar için söylüyorum amacım kuran'ın bir hiç olduğunu söylemek değil. adamların kuran'dan ayrı bir anayasası yok. onu söylüyorum.
"teamülü anayasası olan ülke" de denebilir, yazılı bir anayasası olmaması anayasası yoktur anlamına gelmez. Vardır ama teamülüdür.
Uygulanış bakımından, anayasanın sürekli değiştirilmesini kolaylaştıran bir yazılı anayasaya kıyasla daha etkili olması muhtemeldir.
bir de anayasası yazılı olduğu halde o anayasanın varlığının yokluğunun anlaşılmadığı ülkeler vardır.**
anayasası oldugu halde güç, iktidar, para ile satın alınan ülkedir aslında.
olsun yinede hala ülkedir. belki anayasasız mutlu oluyordur. mutluluğu öyle keşfetmiştir. aslında fikri bile beni mutlu etti.
ingiltere'nin anayasası vardır ancak yazılı bir anayasası yoktur. gelenek haline gelen, herkes tarafından bilinen bir anayasadır. aynı zamanda bildiğim kadarıyla afrika kıtasındaki birçok ülkenin de yazılı anayasası yoktur.
anayasası vardır her ikisinin de ancak yazılı anayasaları yoktur.

teamüllere, geleneklere, içtihada ve dini kurallara dayanabilir.