bugün

biz geldiğimizde rumlar vardı. rumlar geldiğinde persler vardı, persler geldiğinde geç hitit kalıntıları vardı. bu böyle gider.
Leyla zana, ahmet türk, mesut yılmaz, bir de besim tibuk varmış.
lidya, hitit, pers, bizans, fenike...
var oğlu var.
hitit fenike ve lidya vardı. sonra sümerler ve küçük devletcikler geldi.. sonra persler aldı. sonra bizans, sonra arap ve sonra eniden bizans...
var oğlu var.
derviş dervişe her zaman binermiş ama baba derviş en son binermiş.

ya da, horaza sormuşlar, tavuk mu yumurtadan çıkar, yoksa yumurtamı tavuktan? o da banane lan demiş ben çakar geçerim.
türkiyede yaşayanların yaşadıkları ülkeden bile habersiz olduklarını göstern hede. zannediyor ki herifçioğlu bizden önce buralar hep rum diyarıydı falan rumlar boş bir anadoluya yerleşti. bunu yunanların yüzde 99 uda böyle bilir. fakat gerçek böyle mi? batı anadolunun yerlileri luvilerdir. efesi, asosu, izmiri, milet'i, halikarnası, sideyi, sagalassossu hep luviler kurmuştur. kral midas çok yükse ihtimalle luvi kökenli bir kraldı. luviler yani ışığın halkı bugün batı anadoluda yunanın bizim deyip sahiplendiği her şeye sahiptir .
Bu ne güzel soru böyle üzerine tez yazılmalı bence önce. Yazmayı sevmediğimi bi kez daha anladım bu arada. Zaten devrik cümlelerim. Avrupa hun devletinin bir etkisi olacağını düşünüyorum bu konuda. Benim canım sultanım Atilla:d
Kimse yoktu buralar hep dutluktu.
devlet olarak; nerede ise anadolunun tamamı, doğu roma imparatorluğu (bizans) toprakları idi.
bölglere göre değişmekle birlikte yaşayan halklar olarak; rumlar, ermeniler, kürtler, araplar sayılarbilir.
Dinozorlar ve diğer antik yaratıklar.
Bölge bölge şiveleri şöyle bir aklınızdan geçirin cevabı bulursunuz.
Beylikduzululer vardı..