bugün

Eskiden anadolu lisesi deyince insanlar "vay çalışmış başarmış helal olsun!" Derlerdi.

Şimdi artık her okulun önüne "anadolu" yazısı koyulunca insanların nazarında anadolu lisesi bildiğin düz lise oldu.

- nerde okuyorsun yavrum sen?
+ ankara Atatürk anadolu lisesi.
- olsun olsun. O da iyi...
+ (a.ıNa kodumunun...)

(Sırf bu nedenle üniversitede "keko" ilan edilmiştim.)

Tabi liseli arkadaşlarım bilmez, benim zamanıma süper liseliler denk geldi. Ve üniversitede de bunlardan kaynıyordu.

Tabi bunların süper kahraman havaları da çekilecek gibi değildi. (Ühü.)
bir adet orta okullu serzenişidir. değilse daha vahim tabi.

sıkı çalış hedeflerini tüksek tut eğer daha çok çalışıp netlerini artırırsan fen liseline gidebilirsin yavrum. böylece sorunların çözülmüş olur
Anadolu ogretmen liselerinin fen lisesine donusmesiyle dogru orantili olan gavatlik. 400 puanlik fen lisesi nedir.
Fen liselilerin piç smile attığı olaydır.
bir ankara atatürk anadolu lisesi mezunu olarak üzüldüğüm durum. amına kodumun okulu ankara fen lisesi'yle beraber ankara'nın en iyi okuluydu. memleketin marka okullarının karizmasını çizip neye ulaşacaklar merak konusudur.
Bir meslek lisesi mezunu olarak pek umurunda olmayan ancak yine de üzüldüğüm hadisedir.eğitim günden güne gerileme yaşıyor diyebilirim.ancak zamanında bize yapılan haksızlıklar başka kimseye yapılmadı bu ülkede.
sosyal bilimler liselerinin hem anadoluya hem aöl'ye hem de fen'e götüyle güldüğü bir dönem de olmuştur ama malesef uzun sürmedi. yetişen nesil hoşlarına gitmedi.