bugün

Hak ve Eşitlik Partisi'ne ( Hepar) yakınlığı aşikar olan, vatansever Türk gençlerinin kurduğu dernek. Detaylar için aşağıdaki alıntıyı okumanızı öneriyorum.

--spoiler--
“ANADOLU KARTALLARI”

1-TANIM
Anadolu Kartalları, Türkiye’de ve Türkiye dışında yaşayan, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve önderi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını korumayı, sürdürmeyi ve daha ileri seviyeye, ‘muasır medeniyetler seviyesine’ taşımayı hedefleyen, çağdaş, laik, demokratik, milli değerlerine bağlı, Ay Yıldızlı şanlı bayrağına sadık, daima doğruluktan yana olan kimselerden oluşan Türk gençliği hareketidir.

2-AMAÇ :

Anadolu Kartalları ’nın amaçları ve hedefleri kesin ve nettir.
Bunlar;

*Anayasanın, değiştirilemez 3 temel maddesinin ve Lozan ruhunun daimi koruyucusu ve bekçisi olmak.

*Türkiye Cumhuriyeti Devletinin şartlar ve koşullar ne olursa olsun, canhıraş çalışarak Başı dik durabilmesini, Milletinin onurlu bir şekilde yaşayabilmesini sağlamak.

*Teröre ve teröriste destek veren, moral veren her kim olursa olsun, Türk kanunları karşısında hesap vermesi için çalışmak ve takip etmek. Vatan’ın bölünmez bütünlüğünü, aksini hedefleyen herkese ispat etmek.

*Sosyal sorumluluklar üstlenerek, eğitim, kültür, bilim ve sanat alanlarında gençlerimizin donanımlı, ülkesine, milletine faydalı olmanın verdiği maddi ve manevi doygunluğa ulaşmış bireyler haline gelmesini sağlamak.

*Doğal yaşamı korumak için, dernek ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içerisinde, lise ve üzeri eğitim veren eğitim-öğretim kurumlarında, öğrenci kulüpleri kurmak, bu kulüplerle gençlerimize doğal yaşamın hayatımızdaki ve geleceğimizdeki önemi hakkında bilgiler vermek, daha temiz, daha doğal bir Türkiye için çalışmak.

*Çevre kirliliğinin, ‘insanca yaşama’ hakkımızı elimizden almasına engel olmak için, gönüllü projeler geliştirerek, Milletimizi ve özellikle gençlerimizi bu konularda teşvik etmek.

*Geleceğin mimarı olan çocuklarımızın ve onları yetiştiren ailelerimizin, dilek ve şikayetlerini dinlemek, seslerini duyurmak.

*Cumhuriyet’in Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün yolundan ilerleyerek, ülkemiz üzerinde oynanan sağ-sol atışmalarını, gericilerin ve bölücülerin Cumhuriyeti ve Laikliği yıkma çabalarının önünü, Türk gençliğini bilinçlendirerek ve daima gerçeği en yalın haliyle aktararak kesmek.

*Ülke bütünlüğünü, ulus devlet anlayışını koruyacak ve ileri götürecek, aydın, milliyetçi ve sosyal adaletçi lider ve liderlerin bu amaç doğrultusunda yaptığı çalışmalara iştirak ederek, Türkiye’ye ve Türk Milletine her daim hizmet etmektir.

*Anadolu Kartalları, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekasına zarar verebilecek en küçük fiilden düşünceye tüm unsurlardan uzak, bütün dünya milletlerini seven ancak en çok da kendi milletini koruyan, seven kişilerden oluşur.

*Anadolu Kartalları, Haksızlığa ve Eşitsizliğe karşı durmakla beraber, Hak ve Eşitliğin gerçek anlamda fiilen tahsis edilebileceği bir Türkiye için gönüllü olan Vatanseverler topluluğudur.

*Anadolu Kartalları, cesaretlerini ve yegane servetlerini Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Gençliğe hitabında söz ettiği gibi, damarlarındaki asil kanda taşımaktadır. Bu nedenledir ki bir Anadolu Kartalının korkup vazgeçtiğine kimse tanık olamamıştır, olamayacaktır.

*Anadolu Kartalları ‘Önce Vatan!’ felsefesinden hareketle, kendi özel hayatlarını, tutku ve alışkanlıklarını vakti geldiğinde bir kenara bırakarak Milletine ve Ülkesine hizmete hazır kadınlar ve erkekler topluluğudur.

*Anadolu Kartalları, günümüz dünyasının en pahalı ürünü olan ‘Bilgi’yi Vatan sevgisi dışında hiçbir karşılık beklemeden paylaşan, araştırmacı ve sürdürülebilir eğitim ve bilgi aktarımına azami hassasiyet gösteren, gündemi ve etkilerini takip eden kimselerdir.

*Anadolu Kartalları, bulundukları her mecliste, hitap, üslup, duruş, kültür, ahlak, çalışkanlık, üretkenlik, üstüne, büyüklerine kusursuz saygı ve itaat, farklı kültür ve düşüncelere açıklık, öz eleştirel yaklaşabilme kalitesi, faaliyet ve alan etiği, sosyalleşme ve daima ileriye dönük hedef belirleyebilme özellikleriyle hemen dikkat çeken ve hayranlık uyandıran kimselerdir.

*Anadolu Kartalları, Türk dili ve kültürünün koruyucusudur. Türk yaşayış biçimlerine hakim, aynı zamanda da çağın gereklerine ayak uydurabilen, birer referanstırlar.
Anadolu Kartalları ‘Kaçarak Özgür Olunmayacağını’ iyi bilir ve bu nedenle tuttuğu bu yolu en iyi bilen lider olan Osman PAMUKOĞLU ’nu takip eder.

Anadolu Kartalları Derneği
--spoiler--

Kaynak: http://www.anadolukartall...yfNmb=2&pt=HAKKIMIZDA
Güzel bir dernektir. icraatları mevcuttur.