bugün

- cennet annelerin ayağklarının altında yeeaa. analarımız baştacıdır hee. bi dakka lan noluyo orda?
+ nerde abi?
- benim arabanın orda lan. bak bak piçlere bak. top geldi lan arabama. sizin ananızı sikeyim lan ben, kaçmayın gelin buraya!
+ abi annelerine sövmeyeydin, çocuk bunlar sonuçta.
- sus ananı sikerim haa!

hiç yabancı bir ülkede yaşamadım uzun bir süre. gerçekten merak ediyorum bizim kadar ikiyüzlü insanlardan oluşan başka bir toplum daha var mı dünya üzerinde. var ya da yok diyemeyeceğim kıyas imkanına sahip olmadığım için ama şu bir gerçek ki biz ikiyüzlü insanlarız arkadaş.

herkes vatanını çok sever bizde ama nası vergi kaçırırım devlet parasını nası cebellezi ederim derdinde hemen herkes,

hepimiz ana bacı deriz her fırsatta, ufak bir sürtüşmede bile hiç tanımadığımız adamın hiç bilmediğimiz hatta belki de ölmüş annesine gönül rahatlığıyla söveriz,

yemin kutsaldır. mahkemelerde bile bazı duruşmalarda yeminli ifadene başvururlar. son yıllarda ota boka yemin etmeyi alışkanlık edinen bir toplum olmuşuz,

sokaktaki her adam belki 50 yıldır gelen her hükümetten şikayetçidir, nefret eder ağlarlar ama siz daha başarısızlığından sonra siyasatten indirdiğimiz bir adam gördünüz mü?

riyakarlık bizde ne yazık ki diz boyu. o yüzden kimsenin tırı vırı muhabbetine katlanacak dermanım kalmadı.

hele ki "analar kutsaldır", "vatanıma canım feda", "biz namusumuz için yaşarız gardaş" benzeri beylik cümleleri sarf eden godoşları hemen oracıkta sikesim var.
(bkz: türklere özgü davranislar)
vatan millet sakarya edebiyatının da genelde içki masalarında şaha kalkmasıyla paralel olgudur.
Halk arasında onbirli diye bilinen kesimdir. (bkz: amına koyayım çok ayıp ediyorlar)