bugün

fazla koklamasi durumunda siddeti 0 desibel olacak sestir.
kelimelerle açıklanamaz bir durumdur,böyle bir entry niye girilmiş oda merak konusudur tabi..
o sesi halüsile edebilecek kafalar yakalanmadan, bu başlık açılmazdı abi tezi ile aranıza geliyorum. hadi buyur burdan yak. aman yak, amon yak ahh beee manyaaak oldum neler oldum neler bittim. eğlenceli bir ses olduğundan şüphesi yok kimsenin sanırım. çok güldüm allah'da seni güldürsün
amonyak buharı ya da gazı, görünürde ses tellerine helyum gazı ile aynı etkiyi yapar fakat helyumdan farklı olarak solunması sağlık açısından çok tehlikeli bir gazdır.

ortamında yoğun amonyak buharı olan yerlerde insan bünyesi, kendini koruma refleksi ile solumayı keser, ancak gaz yoğunluğu az olan ortamlarda bu refleks tepki gözlenmeyebilir ve uzun süre solunması durumunda, ses tellerinden başlayarak ciğerlere kadar ulaşan tüm solunum sistemini yakarak dumura uğratır ve bu aşamadan sonra ses hançereden gelmeye ve bir nevi 'havalı otomobil kornası' sesini andırmaya başlar.

- izleyen kişiler için gülünç bir durum olabilir, ancak etkilenen kişi için hiç de komik olmayan ızdırap verici bir durumdur.