bugün

ılımlı islamın karakteridir. dışarıda hıristiyanlara tam teslim ol, içerde saf müslümanların ağzına bal çal. dışarda israil adına arap ülkelerine mesaj taşı, içerde antisiyonistlik oyna.
amerikan uşaklığından kurtulmak için o fetihi gerçekleştirenlere layık olmak adına, yapılacak çalışmaların ilk adımıdır.
fanatizmin bir sonucudur. orda bir şehir var uzakta, gitmesek de görmesek de borsasının ekmeğini gevur yese de o şehir bizim şehrimizdir. ayrıca o ılımlı islamcılar kıçları sıkışınca da hemen abd nin eteğinin altına giriverirler, ordan da tüm dünyaya demokrasi insan hakları vaazı verirler.
saçma sapan düşüncedir...bir ülke ile ''ortak çıkarlara sahip olmak ve bu yüzden ittifak yapmak'' ne zamandan beri ''uşaklık yapmak'' oldu ?

ben bu ülkede kuru kuruya ''amerikan karşıtlığını'' hiçbirzaman anlayamadım ve bunun ''almanya,rusya ve fransa gibi ülkelerin ülkemizdeki istihbarat faaliyetleri sonucunda oluşturulmuş bir kamuoyu olduğunu'' düşünüyorum..

eğer rusya'nın sömürgesi değilsek bu abd ile yapılan ittifak sayesindedir..

eğer modern bir orduya sahipsek bu amerikan müttefikliği ve nato üyeliği sayesindedir

eğer askeri gücümüz ve prestijimiz varsa bu gene amerikan müttefikliği sayesindedir

şimdi gene tepki gelecek biliyorum ama gerçek bu..inönü devrinde ''karneyle ekmek dağıtılan bir dönemde'' savaş uçağı edindiysek eğer,bu nato sayesindedir..başka türlü böyle bir imkana sahip olamazdık..çünkü yüksek teknoloji gerektiren askeri silah ve teçhizatları üretmek ''meyve suyu üretmeye'' benzemez..önce ''bilgi ihraç etmek'' gerekir..ardından da ''bilgiye üretime kanalize edecek kafa adamlar'' bulmak gerekir..

ben demiyorum ''amerika mükemmel ülkedir'' falan diye..ama ''kötünün iyisidir mevcutlar içinde'' diyorum..

dış politikada da ''dost-düşman gibi kavramlara'' yer yoktur..çıkarlar vardır sadece..son 1 asırdır amerika ile çıkarlarımız örtüşmektedir..

abd'ye kuru kuruya düşman olanlar şunu iyi bilsinler:

** abd, lozan anlaşmasına taraf değildir

** abd,birinci dünya savaşı sürecinde ve sonrasında yunanlılara karşı türkleri desteklemişlerdir

** abd ile tarihmizde savaşımız olmamıştır

** rusya ile son 300 senedir savaşmışız..adamlar canımıza okumuşlar her 10 senede bir

** avrupa ülkeleri deseniz en son 85 yıl önce çanakkale savaşında sadece 250,000 insanımızı öldürdüler

** ingiltere,fransa ve italya gibi avrupa ülkeleri ülkemizi işgal ettiler

** iran ve arap ülkeleri ise ihanete çok meğilli ülkeler..tarih bize bunu söylüyor..

** çin deseniz doğu türkistan'da katliam yapıyor adamlar ve kapalı kutular..

amerika ile ittifak yapmayacaksın da ne yapacaksın ?