bugün

dolar alıp başını giderken, " bu amerikan merkezli bir saldırıdır " goygoyu yapılıp,
" dış güjjler " sallaması yapılıyor ve amerikan mallarına boykot çağrıları yapılıp,
çekiçle balyozla abd malı telefonlar kırılıyordu.
oysa ülkemiz ekonomisine amerikan merkezli ekonomik saldırı yokmuş, palavraymış.
bütün mesele ekonomiyi yönetememişler ve ekonomi göçmüş.
eğer abd' den bir " ekonomik saldırı " olsaydı, 16 bakanlığın ekonomisi bir abd şirketine teslim edilir miydi ?
not: gelin la yerli ve milliler ve de milliyetçilik mangalında kül bırakmayanlar;
gelin la şu yeni " duyun-ı umumiyeyi " yani kapitülasyonları bir açıklayında az yeşillenelim.
bu arada ülkücüleri ve alperenleri kendi hallerine bırakıyorum. bu dert onlara yeter.
Saldırı yok değil ama sorun saldırı olması değil bizim ekonomi yönetimimiz.
Lan bu nasıl kriz bizimkiler amerkadan çıkmıyor...
lüks restoranta gidip yemek yedin, en pahalı yemekleri yedin, en pahalı içecekleri içtin...
gecenin sonunda hesap geldi, hesabı ödeyecek paran yok.
hesaba bu dış güçlerin oyunu, ben yemedim bunu diye itiraz ediyorsun.
yan masada durumu farkında olan insanlardan buna inanan çıkıyor,
bazı masalardakiler "kardeşim cebindeki paraya göre yeseydin diyor"
biliyorsun o parayı ödeyeceksin, gidip borç istiyorsun birilerinden , borç istediğin senin halini bildiği için bi takla at sana borç vereyim diyor.
takla atıyorsun, ayağım kaydı diyorsun.
ha borç verecek sistem hem sana takla attırıyor, hemde faizi yüksek istiyor, çünkü geçmiştede sen böyle borç almışsın aynı benzer arızları çıkarmışsın.

kısa özeti bu bu ekonomik krizin
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar