bugün

Sen amerikan hayranıydın, ben anadolu çocuğu.

-senin adın altuğ, bora, berkecan, pelinsu, selin falandı; benim adım fikret, fırat, süleyman, büşra, ülkü.
-sen yabancı şarkı niyetine metallica/gun's roses/iron maiden/the beatles/one direction/justin bieber dinlerdin, ben stevie wanders.
-sen yerli şarkıcı niyetine barış manço, barış akarsu dinlerdin; ben aşık mahsuni şerif.
-sen yabancı edebiyattan "fantastik" kitaplar okurdun; ben mark twain, ben martin heidegger.
-sen yerli edebiyattan içi boş fantazi kitapları okurdun; ben reşat nuri güntekin.
-sen ''gazete morukların işi'' derdin, ben 8 yaşımdayken bile en azından milliyet'in spor sayfasını okurdum. 11 yaşıma geldiğimde, sırf spor sayfasını okumak için yaz tatillerinde kolumun altında 5-6 tane gazeteyle tekel bayÎden dönerdim.
-sen pc'den içi boş oyunlar oynar ve zırt pırt oyunlardan konu açmaya çalışırdın. ben televizyonda tetris oynardım, televizyona kablo takıp ateri oynardım.
-senin internet üzerindeki mizah anlayışın facebook'tu, çünkü çapın buna yetiyordu. ben ekşi sözlük'te ve forumlarda takılırdım.
-sen amerikan gibi yaşamana, pc oyunlarıyla kafayı bozmana, yabancı şarkıları hatim etmene, dindar insanları aşağılamana, kültürünle dalga geçmene rağmen kendini milliyetçi ve atatürkçü zanneden muhteşem bir kafaydın; ben kültürünü yaşayan samimi anadolu insanı.
-sen bir yandan atatürkçü gözükmek için avrupa emperyalizmine kafa tutan ama bir yandan da kendine avrupai görünümünü vermeye çalışan burjuvazi fenerbahçeli veya aristokrat galatasaraylıydın, ben harbi işçi sınıfının yanındaki harbi beşiktaşlı. (bkz: burası beşiktaş alayına gider)
-sen haftanın iki günü pizza yerdin, ben yarım ekmek et döner.
-sen yaz tatillerinde götün sandalyeye yapışmış vaziyette, bir elinde cips, bir elinde mouse sabaha kadar bilgisayar oynardın, ben ise senin gibi birjuvazi bok beyinlerin "fakir", "anadolu çomarı" diye dalga geçeceğini bile bile yazın çalışırdım. Seni veya ekonomik durumumu sikime takdığımdan değil; insanlarla konuşmak, insanlarla haşır neşir olmak, insan ilişkilerini öğrenmek için.
-bunun etkisini de gördüm. Senin arkadaşların "gamer berkecan", ''punk-rock bora'', ''noob göksu'' iken; benim arkadaşlarım ise toptancı salim, bobinajcı hulusi, terzi mahmut, çaycı seyfi, iddiacı ilhan, tedaş hüseyin, konfeksiyoncu selçuk..

bu böyle gider. anadolu çocuğu kazanır.