bugün

ben bu hayatta iki kişiye güvenirim. bunlardan biri benim diğeri sen değilsin. con air.
filmdeki sıradan amerikan ailesinin bireyleri ne kadar geri zekalıysa köpekleri de kaderin bir cilvesi midir bilmem, o kadar zeki oluyor. hayır amk madem o kadar zekisin, ne işin var o embesil ailenin içinde? git kendine doktor ol, git kendine mühendis ol benim gızım.
amerikan film/dizi klişesi olarak "ingiliz çokbilmişliği" diye birşey var. en boku çıkmış örneğini ise "lie to me" dizisinde dr. lightman karakterinde görüyoruz. allesen bu ne lan! ölçüsü kaçmamış ukalalık ne kadar hoş oluyorsa bu denli yavşak olanı da o kadar itici oluyor. sonra da dizi yayından kalkmış. olacağı o.
*ooh lanet olası federaller !
*bunu anlamanın tek bir yolu var.
*canına okumadan önce kaybol burdan !
*seni lanet olası neyin var böyle ?!
*aman tanrım, isa aşkına.
her cinayet soruşturmasında zavallı yerel polis güçlerinin başına gelen hadise

+pekala beyler kenara çekilin
-hey hey hey dur bir saniye sen de kimsin?
+kenara çekil gerizekalı federal ajan
-ahh lanet federaller ama bu iş benim
+lanet trafik polisleriyle kahve içmek istemiyorsan hemen kenara çekil
-ahh canın cehenneme
-pekala beyler toplanın gidiyoruz bu iş artık federallerin

sayılabilir.
lise fimlerinde bulunan metal dolaplar.
(bkz: ecnebilerin olur olmaz şeylere kusması)
dünyayı hep bunlar kurtarır efenim, diğer ülkelerin alayı da ağzı açık ayran budalası gibi olanları seyreder.
bir göktaşı mı düşecek yer mi lazım oldu? aa dert edilen şeye bak new york var ya.
illa ki a.b.d. sınırlarında bi yere düşer o göktaşı çünkü coğrafya bilgisi 10 numara 5 yıldızdır.
fbi'ın yerel polisin yakaladığı zanlıyı devralmasına binaen, 'ben gevşetmiştim, sen açtın amk' tavırlı 'zor işi biz yapalım, övgüleri toplamaya siz gelin' repliği.
genellikle ergen ve çocuk filmlerinde ''güçlü olandan korkmalısın'' denilerek bilinçaltında bir gecekondu yaratmaya çalışıyorlar. güçlü amerika ve gelecekte pes etmesi gereken diğer ülkeler.

ve en çok kullanılan diyaloglardan birisi de, birşey uzatılarak veya gösterilerek, para, silah veya herhangi bir zımbırtı ''buna ihtiyacın olacak'' diyerek hafiften sırıtmaları. ve o kişinin gerçekten o şeye ihtiyacı olacak olması filmin gidişatında.
"tanrım! bacağımı hissetmiyorum."dur.
ergen oyuncu yatak odasının camından çıkıp çatıda manitasıyla dondurma yer, sohbet eder, ilk öpücüğü yıldızlar altında filan olur.
Birkaç kişi birbirlerine silah tutar ama düğüm gibi. A kişisi B kişisine, B kişisi C kişisine, C kişisi B kişisine, d kişisi A kişisine, e kişisi d kişine ya da... Böyle karışık anlardır.
bu pazar seni kilise de göremedim john repliği.
seri katilin öldü sanılırken yeniden canlanması.
-saatli bomba varsa, tam 1 saniye kala durdurulması ve bu işi de bombayla yakından uzaktan alakası olamyan kişinin gerçekleştirmesi.
-korku, dehşet filmlerinde bir kızın kaçarken ayağının- ne hikmetse- yere takılıp düşmesi ve yakalanması.
icerdigi entryleri okudukca evimde huzursuz olmama vesile baslik..sanki mutfak kapisindan bi seri katil girecekmis ya da zenci yan komsularim eroin partisi duzenliyo gibi hissetmeme sebep olup paranoyaklastiriyo beni valla..
cam üstünden birbirine dokunan eller. aman ne duygusal.
-fuck your mother son of bitch!!!

çeviri: - lanet olsun!!!
rock müzik eşliğinde helikopterde tehlike bölgesinden uzaklaşmak.
romantik komedi:öküz sevgilisinden ya da yorucu işinden yeni ayrılmış bunalımlı, ortalama güzelliğe sahip hatun kişi. iş, ev, araba, kibarlık, romantizm, makarna, şarap, yunan tanrısı. bunlar karşılaşır. ilk an genelde aşırı sevimli hatun gülücüğüyle ya da asi ergen hatun tripleriyle harcanır. birlikte olurlar gezerler tozarlar buralarda hep müzik çalar, yönetmen çaktırmadan "aşk kısmını hızlı geçiyorum birazdan bu yarroların başına kötü bişey gelecek." diye uyarır bizi. bilakis bunlar ayrılır. ayrılık sonrası birinden biri bi hata yapmaya karar verir, eski öküz sevgiliyle evlenmek olsun, şehir değiştirmek olsun, yakalayan aşık (genelde adam) son ana kadar tazı gibi koşsa da bi türlü ilerleyemez-ki diğerinin gidiş müziği çalsın. sonra kavuşurlar, öpüşürler falan fıstık.
korku:arkadaş ortamı,yaklaşık 537 kişi-ki hepsine ayrı cani sonlar bulunabilsin.işte bunların bi kısmı eski sevgilidir,bi kısmı direk sevgilidir, zaten bu çifti ya da çiftleri çiftleşirken yakından inceleme imkanı tanır korku filmleri. bunlar toplaşır liseyi mi bitirdiler ne yaptılarsa kutlamaya gizemli gibi biyere giderler, (mesela bu türklerde olmaz çünkü "bok mu var lan orman evinde,tinercisi var, tecavüzcüsü var" şeklinde bir savunma mekanizmasına sahibiz.), bu gizemli ortamda illa ki eğlenceli şakalı bi gün geçirirler sonra başlar her şey. ortamda eski sevgili varsa kız sarışın, silik, herkes eğlenirken zorla götürülmüş havası veren, senaristin aklı sıra "vay, kızın içine doğmuş" dedirtecek olan tiptir. erkek de en çok eğlenenlerden biridir. herkes tapır tapır ölmeye başlar.kopan kafalar mı istersiniz, efendime söyliyim dalak böbrek herkes sırayla fen bilgisi laboratuvarındaki plastik adama döner de en sona kimler kalır bilin? evet, eski sevgililer. eski sevgili değillerse de aşıklardır bunlar birbirine zaten. ama hali hazırda sevgililerse biri mutlaka en başlarda ölür. neyse işte katilli bişeyse ve katil aralarındaysa bu duruma biraz geç uyanırlar. aralarında değilse de geç uyanırlar. genelde tek bi akıllı vardır o da sarışın silik işte. neyse katil yakalanır, aralarından biriyse yüzü yaklaşık 15 20 dakikada açılır. şaşırılır, katil öldürülür. kurtulduk diye sevinir bu taze çift, katil dirilir erkeği öldürür, kadın katili tekrar öldürür. hayaletliyse çift olarak kurtulurlar bu işten.
yemin ediyorum aklım çıktı bitiremicem yazıyı diye.
Hey seni laaaanet olası aşşağılık pislik herif.
arabaların benzini hiç bitmez.
kimin eli kimin cebinde belli değildir hiçbir zaman.
telefonum 5 5 5