şu aralar aklıma fena esen fikirdir.
amerikada olduğumu belli etmek istemiyorum, ama öyle göründüğünün farkındayım.
daha önce pek çok avrupa ve asya ülkesine gittim, lakin hepsinin o soğuk cool orospu çocukluklarından sonra ülkeme dönünce kendimi kral zannettim amk.
lakin burası farklı daa.
adamlar bizim gibi amk, sokaklar çok temiz değil, kurallar çok önemli değil.( mesela araba olmayan ışıkta bile 2 dakika bekleyen almanların aksine burada herkes yola atlıyor boş görünce, tam biz gibi)
kendimi ilk kez evimde gibi hissettim ülkem dışında.
artı olarak insanlar çok rahat, kim kime dum duma. Yaşam standartları yüksek.( muhteşem evler,arabalar çok ucuz, yaşam komple ucuz amk)
ciddi ciddi aklıma yatıyor buraya yerleşmek.
lakin bi yanda ana-baba, bırakamıyorum amk.
kafam çok karışık amk, yatim ben.
11 Eylül hadisesini unutmuş kişilerin kapıldıkları fikirdir. Zira 11 Eylül'den sonra sen Müslüman olmasan bile Müslüman bir ülkeden geliyorsan arap terörist muamelesi görüp 3. sınıf vatandaş damgası yersin. Böyle yaşamak istiyorsan buyur yaşa ?

Diğer yandan adamlarda hane başına bilmem kaç silah düşüyor. Zaten kafayı sıyırmışlar, önüne gelen silaha sarılıyor.

Özetle orada yaşamak bence artık akıl karı değildir. Çok istiyorsan Avustralya olur bak...
gerçekleştirmesi kolay olmayan fikir. yeni bir ülkede, hele abd'de sıfırdan iyi bir hayat kurmak çok zor, belki de bu zorluğudur çekici yapan. ama amerika güzel ülke ya.
çoğunlukla uni öğrencilerinin hayali. (benimde hayalim)