bugün

türklerden kat kat fazla olduğu kesindir. tam olarak bir rakam sallayamasam da "bizim almanya" daki türk nüfusuna eş değerdir heralde.
bunun en belirgin kanıtı amerika'da yapılan seçimlerdeki rolleridir. güzel bir yapılanma oluşturmuşa benziyorlar.
Sadece amerika'da değil dünyanın çeşitli yerlerindeki bütün ermeniler sayıca çoğunluklarında daha ziyade ekonomik güçleri ile anılırlar. ermeni diasporasını güçlü kılan sayıları değil ekonomik gücüdür yani. amerikada 4 5 milyonu bulan ermeni nufus vardır. bunların yüzde 80'i zengin ermenilerdir. ve başkan adaylarını ekonomik olarakta desteklerler.
katlettiğimiz ermenilerin çocukları bunlardır. ama nasıl varoldular onu anlayamadık daha.
ogretmenin sinavda sordugu zaman, ogrencilerin "hocam amerika ama kitayi mi alicaz yoksa ulkeyi mi" diye karsi soruyla cevap verecekleri soru. hoca da muhtemelen "ben bilmem, sinavdan once sorsaydiniz der"
+oglum kita mi aliyoduk la?
-zaman yetmedi ben bos biraktim.
\oglum o soruda bi cakallik vardi bak diyorum sana cok kisinin cani yanacak cok.
+ya kac defa dedim sana soner yalcin okuma diye.
Glendale diyorum başka birşey demiyorum.
ERmenistandan fazladır. KEza ermeni hükümeti kasten kendi nüfusunu şişirmektedir. Ancak hiçbir koşulda Fransa ile baş edemezler. LAkin adamlar arjantinde bile bayağı etkilidir. böyle işte... Lübnan da yaşayanları Türkçeyi iyi konuşur, bu da üzüntü vericidir. Çünkü onlara tehcir yazık etmiştir. KArdeş kardeş yaşamak varken, Türklere saldırmışlar lan! Al sana bağımsızlık rusların finosu olursun böyle.*
dipnot: Ermeni sınırlarını rus askerleri korumaktadır, barış gücü adı altında. Aciz lan bunlar. neyse alakasız mı oldi? yok bilginin başlığı olmamalı!