bugün

tanım: ameliyat esnasından başa gelen saçma sapan olaylardır.

-4 gün önce ameliyat olurken başıma gelmiş bir hadise var. ameliyat için belden aşağımı uyuşturdular, bildiğiniz felçli gibiyim anlayacağınız. ameliyat esnasında hemşirelerden birisi sürekli sorular soruyor. hangi bölümde okuduğumu sordu. işletme diye cevap verdikten sonra " bizi mi işletecen" esprisini yaptı. uyuşturulmuş olmasam kalkıp dalacaktım. zor tuttum kendimi.
pek enteresan sayılmaz ama geçen yıl apandisitimi alırken beni sikip götümde ameliyat masasını unutmuşlardı.
narkozun etkisinin geçtiği ilk saniyelerde tepenizde dikilen doktorlardan birine " elimi tutar mısınız " demek, o eli bırakmamak ve tamamen ayıldıktan sonra odanıza giren her doktora " ben sizin elinizi mi tutmuştum " diye sormak. ama o doktoru hiç bulamamak. belki de tipim kaymış bir halde olduğum için kimse o topun altına girip " evet bendim " demek istememiştir o da ayrıu bir durum.
tırnak batması yaşadığım ayak parmağımdaki tırnağın çekilme ameliyatı sırasında parmağım uyuşturulacaktır, doktor iğneyi yapmaya başlarken tekerleme söyler...

doktor: iğne battı canımı yaktı!
ben: eki eki eki