bugün

aslında başlığının tam olarak: alışveriş merkezlerindeki mağazaların içinde fotoğraf çektiren insanlar olması gerekiyordu ama karakter sınırına takıldı.
tanım: son dönemde pek bir popüler olan artık alışveriş merkezlerini fotoğraf stüdyosuna çevirmiş kendini de katalog çemkimi yapıyor sanan insanlar grubudur. uzak durulması tavsiye olunur.
aynı mağazadaysanız, tam fotoğraf çekerken enseye bir şaplak atıp o anı renklendirmeniz tavsiye olunur, çekilen fotoğrafı hatıra olarak isteyebilirsiniz.
digital makinasını yeni alan kişi eylemidir.
çektikleri fotoğrafları facebook'a koyup birbirlerine cnmmm cq qzl ckmsssnn gibi salak yorumlar yapan garip tiplerdir.
giydikleri her kıyafetle fotoğraf çektiren hiçbirini de almayan insan eylemidir.
"Param var alışveriş merkezinde takılıyorum ben" imajını karşındakine vermeye çalışan insandır muhtemelen.Ancak alışveriş merkezinde son derece masum bir şekilde arkadaşlarıyla fotoğraf çektiren insanlar da mevcuttur.
kesinlikle amacı "kendini göstermek" olan insan topluluğu
kendimizi burda pazarlıyoruz mesajı vermeye çalışan insanlardır.
bunun bir üst modeli reklam afişlerin önünde fotoğraf çektiren insanlardır. ben asıl onlardan kaçın derim. gördüm çünkü bir kere, 2-3 ergen kız** kafalarını reklam panosuna yaslamış halde çekiyorlardı fotoğrafları* korktum, kaçtım.
(bkz: piyasa yapmak)
"ben amerikadayken ...." hede hödö'sünün yerini "ben karum'dayken" , "ben ankamall'deyken", "bak buradada espark'tayım" laflarına kadar düşüldüğü durumdur.
fotoğraf çekinmeyi seven insanlardır. *
alışveriş merkezi yöneticilerinden, bakınız sizin reklamınızı yapıyoruz diyerek, indirimli alışveriş yapmayı amaçlıyor olabilirler.
yılda bir kaç kez yaşadığı sosyalliği görüntüleme ihtiyacı hisseden insanlardır.
(bkz: çok krolar keşke ölseler).
Sistem tarafından sevilen kişilerdir. Belki bilerek belki de bilmeyerek sisteme mesaj veriyorlardır. " benim size zararım olmaz, istediğiniz gibi tüketiciyim ben! " diye.
Birde süs havuzunun onundeyse krolugun sulu halidir.