bugün

"ay ben altta olmayı severim..." diyen sapık bir yazar gelmeden, gerçekten de bunu ilk kim başlattı bilmiyorum. sevinç gösterisi mi, sevgi gösterisi mi, bir intikam biçimi mi? nedir bu ne?

https://i.hizliresim.com/6ovldpz.gif
sevişme sırasında dikkat edilmesi gereken durum. üstteysen hayati bir durumda kaçabilirsin ama alttaysan ve sevgilin hunharca davranıyorsa, ona derdini anlatana kadar geberip gidebilirsin.
(bkz: düşene vurulmaz)
2 gündür sözlük yazarları tarafından bir kadın yazara yapılan eylem.

birisi yaralanmış, içini dökmek istemiş ve yazmış. peki diğer yazarlar ne yapıyor ?
neden empati yapma gereğinde hissetmiyorlar kendilerini ?
bu şahsın insan olduğunu düşünmek çok mu zor acaba ?
bir insanın yarasına neden tuz basılır ?
ya da böyle bir konu hakkında neden espiri yapılmaya çalışılınır ?
peki
bunu yapan insanlar, gerçekten de insan midir ?

tamam belki buraya yazmakla hata yaptı, ama düşene bir tekmede ben atıyım mantığı nedir allah aşkına ?
sizi insanların yapabileceği bir şeye, düşünmeye davet ediyorum arkadaşlar.
minnacık öğrencilerimin bana acımadan çılgınca oynadıkları oyun.
bir endüstri meslek lisesinde okuduysanız hiç garipsenmeyen durumdur.
önce kaş göz hareketleriyle kurban seçilir ve daha sonra bir para panter gibi avın dalgın zamanı beklenir ve üstüne hücuma geçilir bir süre boguşmadan sonra genelde kurban düşer ve üstündeki ağırlık her dakika artmaktadır.
En üstte olanın sürekli zıpladığı,
gaza gelip ilk başta atlayanın pişman olduğu garip eğlence.
görsel
(bkz: kapitalizm)
devamında yatakta oynanıyorsa ki genelde yatakta oynanır yatağın kırılacağı,kafaların birbirene çarpıp iç organların kaynaşacağı bir eylem.
altta kalan öldü denilesi çığlık.
ilköğretimdeyken en çekingen kişi ben olduğum için en çok benim üzerimde denenen uygulamadır. ilk başlarda zevkli oluyor ama üstteki ağırlık artmaya başlayınca bir süre sonra haliyle canınız yanıyor ve hemen bağırıyorsunuz.
kabûsum olan feryattı bir zamanlar çocukken. ilkokuldaydım ve bunu her duyduğumda koşmaya(kaçmaya) başlardım. nedeni ise, birçok sefer tecrübe etmiş ve nefessiz kalıp ölüm korkusunu derinlemesine hissetmiş olmamdı. tabii hep altta kalmadım ama çokça kaldım yani.
altta kaldım diye üzülme üstte çıktım diye sevinme çelişkisiyle beraber yinede de denemeleri yapılan birbirine atlama seferberliği.
birinci sözlük savaşı'nda kimin kimin entry'sinde, kimin kimin frame'inde olduğunu anlayamayacağımız oyundur.
hayatın özeti.
"herkes başının çaresine baksın, güçsüzleri düşünme, gücü yetmeyene ne olursa olsun." anlamına gelen cümledir.

(bkz: acıma acınacak hale düşersin)
bu söz ağızdan çıktıktan sonra bu sözü söyleyen dahil herkesin aklına şu soru gelir: "acaba ben mi kalacağım en altta?" o anda biri hızlı davranıp da birini yakalayıp son hız yere yapıştırır ve bu replik yinelenir: "altta kalanın canı çıksınnn!.."
herkes üstüste atlar. sınıfın ayıları atladığında bu insan kümesi biraz sarsılır. en alttaki biraz yana kayar ve onun bir üstteki en büyük hasarı alır. bu oyun sırasında nefessiz kalma ve kemiklerin birbirine değmesinden dolayı oluşan acı çok kötü şeydir. alttaki kişi bir yandan küfürler savurur, bir yandan da alttan kurtulmaya çalışır.

not: oyun bittikten sonra, en altta kalanın yüzünde bir üzüntü belirtisi vardır.
ezilenin yanında hatta yakınında, birazda üstünde olma duygusunun yarattığı şiddet içerikli eylem, tamamen merhametimizden kaynaklanmaktadır. yoksa altta kalan kişiyle ilgili bir prablemimiz yoktur.
"bizim köyün imamı altan verir samanı üsten çıkar dumanı çatı pattı kaç attı". şeklinde sözü söyledikten sonra eşşek çökmediyse tek mi çift mi tahmin edilir.
http://www.akilli.tv/vide...babam-sinifi_1975_02.aspx
lise dönemlerindeki gençlerin vazgeçilmez oyunudur.

(bkz: hulk ile altta kalanın canı çıksın oynamak)
üniversitelerin "altta kalanın çanı çıksın" şeklinde yorumlayıp çan eğrisini esindikleri olay.
(bkz: altta kalanın beli çıksın)
genelde ramazan ayinda sevabina hayir yapacagim diye ahaliyi toplayip ezilmesini seyreden sozde hayirseverin soyledigi soz.
Ogrenciyken uyuyan sahislari uyandirmak amaci ile kullandigimiz, zalimce ama zevkli bir metod.