bugün

yeni hükümetin göreve gelmesiyle sadece internet sitelerinde görebileceğimiz gaflardır. tarafsız gazetelerimiz ve tvlerimiz çok ama nedense sadece nette görebileceğiz. merak ediyorum bu seferki toplumun hangi kesimine vuracak. hatta vekiller "kes sesini,ananı al git" ile yetinmeyip daha bir güvenle coşacaktırlar.

söz sende vaşington: (50 senedir zaten hep öyle de neyse)
yazarların o kadar büyük bir argo kapasitesine erişemeyeceğini düşünürekten boş kalmasını beklediğim anket.
alternatiflere gere yoktur zira rte her ağzını açtığında bir gafa imzasını atmaktadır. sayesinde ormanlarda çam da kalmamıştır.
Recep Tayyip Erdoğan:

"4 hak din vardır." (2002 seçimlerinden önce Trabzon Of mitinginde) (Yeni)

"Denklemin dışında kaldık. Keşke 1 Mart tezkeresi geçseymiş. Tezkerenin bu şekilde neticelenmesini doğru bulmadım. Bunlardan ibret alıp gelecekte aynı hataya düşmemek gerekir." (CNN Türk'te Taha Akyol'un programında) (Yeni)

"Sevgili kardeşim Barzani.." (Tayyip'in terörist Barzani'ye gönderdiği mektubun giriş bölümü) (Yeni)

"Yunanistan'ı tarihi rakibimiz olarak değil, en yakın komşumuz ve yarınlarımızın stratejik ortağı olarak görüyoruz." (Yeni)

"Diplomatik başarımızın yankısı yalnız Avrupa'da değil; Asya'dan Maldiv Adaları'na, Maldiv Adaları'ndan Amerika'ya kadar hissedildi... Türkiye için çok önemli bir kavşağı alnımızın akıyla döndük; ileri adımlar atmaya ve standartları yükseltmeye kararlıyız." ('Müzakere Çerçeve Belgesi'ni imzaladıktan sonra 4 Ekim 2005'te Meclis'teki AKP Grubu'nda söyledikleri) (Yeni)

T.C Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı 'Müzakere Çerçeve Belgesi'nde yer alan bazı maddeler:

a) Lozan Antlaşması'nda 'yalnızca Müslüman olmayanlara' verilen azınlık haklarının Kürtlere, Alevilere ve diğer etnik gruplara verilmesi
b) Kıbrıs sorununda kapsamlı bir uzlaşmaya varılması ve Türkiye'nin Ortaklık Antlaşması (Ankara Antlaşması) gereklerini yerine getirerek limanlarını tüm yeni üye devletlere (Güney Kıbrıs Rum Yönetimi) açması
c) Türkiye'nin, tam AB üyesi ülkelerin uluslar arası kuruluşlara ve antlaşmalara taraf olmasını (Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin NATO ve OECD'ye katılmasını) kabul etmesi
d) Türkiye'nin komşularıyla (Yunanistan'la) olan sınır uyuşmazlıklarını (Ege Sorununu) gerekirse 'Adalet Divanı'nın zorunlu yetkisini' de kullanarak çözümlemesi
e) Ermenistan'la tarihi olaylar konusunda (soykırım) uzlaşmaya varılması ve Ermenistan sınırının açılması
f) Dicle ve Fırat havzalarındaki baraj ve sulama tesislerinin, içinde israil'in de bulunduğu uluslararası bir yönetim altına alınması
g) Tarımsal ve bölgesel desteklerin (sübvansiyonların) kaldırılması

"Yani burada tüccarlığı ağır basan, bu işi en iyi yapabilen bir kimse, kendisi için en ideal olanı yakalayacaktır." (Uğruna yüzlerce şehit verdiğimiz KKTC toprakları için söylüyor) (Yeni)

"Kıbrıs'ta son 30 40 yıldır sürdürülen siyasetten yana değilim" (Yeni)

"Türkiye ile sınırdaş olan bir Kuzey Irak, şu anda attığı bu adımlarla ciddi yanlışlar yapmakta." (Komşumuzun, sınırdaşımızın Irak değil, Kuzey Irak-Kürdistan olduğunu belirtmeye çalışıyor) (Yeni)

"Komşumuz Kuzey Irak" (Taha Akyol ile CNN Türk'teki bir söyleşisinde) (Yeni)

"Biz AKP olarak Belçika modelini benimsiyoruz" (Kıbrıs konusunda "Rumlarla Birleşme" modelini benimsediğini anlatmak istiyor) (Yeni)

"Biz bu planı genel olarak müzakere edilebilir bulmaktayız. Çözüme yönelik bir yaklaşım üretmektedir. Bu yaklaşımın ayakta tutulması ve korunması gerekmektedir." (Türklerin adadaki varlığını yok etmeye yönelik Annan Planı'na destek için söylüyor) (Yeni)

"Onuncu Yıl Marşı okumakla Türkiye raylarla donanmıyor. Bu işler lafla olmuyor. Marşı oku, demir ağlarla ör! Neyi ördün yahu, neyi?"

"Kendisine kefilim, babam gibi güvenirim. Ona, kendime inandığım gibi inanıyorum." (Tüm dünyada terörist ilan edilen, Bakanlar Kurulu tarafından Türkiye'deki hesap hareketleri dondurulan Yasin El Kadı için söylüyor)

"Onları hoplatacağım" (Terörist El Kadı'yı eleştiren muhalefet üyeleri ve gazetecilere)

"Değiştim.. Gelişerek değiştim" (2002 seçimlerinden hemen önce ve Başbakan olunca)

"Ben hiçbir zaman değişmedim." (Başbakanlığının 4. yılında)

"Türkiye'de Kürt sorunu yok" (24 Aralık 2002, Rusya)

"Türkiye'de Kürt sorunu vardır. Kürt sorunu herkesten önce benim sorunumdur." (12 Ağustos 2005, Diyarbakır)

"Kürtüm demeyeceksin ha, dersen isyan başlar".

"Kürdistan'dan gelen bilgiler bizi memnun ediyor"

"ABD, dünyayla ilgilenmeye devam etmelidir."

"Şu andaki Türk-israil ilişkilerini yeterli bulmuyorum. Bizim iktidarımız döneminde bu ilişkilerin çok daha ileri gittiğini göreceksiniz"

"Sayın Öcalan aldığı kellelerin hesabını veriyor"

"ABD ordusunun kahraman genç kadın ve erkeklerinin, olabilecek en az kayıpla evlerine dönmeleri için dua ediyorum"

"Türkiye Türklerindir demek yanlıştır"

"Askerlik yan gelip yatma yeri değildir"

"işim gücüm yok da şehit ailelerini mi dinleyeceğim"

"Biz, millete başörtüsü sorununu çözme sözü vermedik"

"Sen ne mutlu Türküm diyene dersen birileri de çıkar ne mutlu Kürdüm diyene der"

"Ben Büyük Ortadoğu Projesi Eşbaşkanıyım"

"Barış için gerekirse Kuzey Irak ile masaya otururum" (terörist Barzani'yi kastediyor)

"Biz de durduk yerde onlara operasyon yapmayız" (Ateşkes kararı veren PKK'ya söylüyor)

"Demokrasi bizim için bir amaç değil, araçtır. Amacımıza ulaşana kadar demokrasiye bağlıyız"

"Bir tutturmuşlar laiklik elden gidiyor diye, millet isterse tabii ki gidecek be"

"Türkiye"yi pazarlıyorum. Bizim için verilecek para önemlidir. Herşeyi pazarlar satarız, parayı veren düdüğü çalar"

"Hani Amerika'nın da şu anda düşündüğü Büyük Ortadoğu Projesi var ya, Genişletilmiş Ortadoğu.. Yani bu proje içersinde Diyarbakır bir yıldız olabilir, bir merkez olabilir. Bunu başarmamız lazım."

"Yaşına başına saygımdan konuşmuyorum. Ağzı olan konuşuyor be!" (Alnımızın akı, vatan evladı, 40 yıllık Kıbrıs fatihi Rauf Denktaş'a diyor)

"Ne notası veriyorsun? Müzik notası mı?" (Askerlerimizin başına çuval geçirildikten sonra ABD'ye nota vermemiz istendiğinde)

"Ne konuşacam ben o kadınla yahu!" (Şehit annesine diyor)

"Hedefe ulaşmak için papaz elbisesi bile giyerim"

"Suriye'yi Lübnan'dan çıkardıkları gibi, bizi de Kıbrıs'tan çıkartırlar. Birileri bize çık der, kuzu kuzu çıkarız"

"Türkiye'de Kürt sorunu vardır. Bunu Türkiyelilik kavramıyla çözmeliyiz"

"Gidin arkasında durun; bu tezkere bizim, başkasının değil" (ABD'ye söz verdiği 1 Mart tezkeresinin geçmesi için vekillere baskı yapıyor)

"Gözünü toprak doyursun" (Türk çiftçisine söylüyor)
Ananı da al git sözü için (bkz: gafa gafla karşılık vermek); RTE: bu sözde ne var anlamıyorum, söyleyin allah aşkına, hakaret değil, küfür değil, siz anlıyorsunuz bu sözden.
örnek;

"Her şey antalya için!" Denizli mitingi sonunda söyledi. Ve oylar gitti yaaa.
kaldırımlar yeşil olucak

pier kardin'e * çarşaf defilesi yaptıracağız.

(bkz: adamlarınıda al git)
ekmek bulamıyorsanız bok yiyin. ananızı da bırakın gidin.