bugün

Şu an polislerin giydiği üniformaları beğenmeyenlerin sunacağı alternatiflerdir. Tören giysisi falan hadi neyse de şu an polisin giydiği üniforma gerçekten pek iç açıcı değil. Haberlerde diğer ülkelerdeki polislere bakıyorum. Üniformaları gayet hoş. insanda ister istemez bir hayranlık, saygı duygusu uyandırıyor.

Ben olsam çok daha farklı daha alternatif giydiririm polisleri. Baştan başlayayım: kafaya takılan Bereler, o şapkalar falan çok zorlama geliyor bana. Kasket, fötr şapka hatta bandana bile daha çok yakışır polise.

Ondan sonra baştan aşağıya siyahın, lacivertin oluşturduğu elbiseler. Hiç açık renk yok. Bej ve gri olabilir. "illa koyu renk tercih edeceğiz" diyorlarsa bordo ne güne duruyor?

Polis üniformasının, Askılı elbise, Kolsuz gömlek, şort gibi alternatifleri olmalı.

Ve son es geçilen en önemli nokta. Ayakkabılar! Polislerin giydikleri ayakkabıların çok rahat ayakkabılar olmadığını tahmin ediyorum. Artık doktorlar da diyor: Sağlık ayaktan geçiyor. Ayakkabı seçiminde yaptığımız yanlışlar, omurgalarımızı ve hatta psikolojimizi etkiliyor. O yüzden istisnasız tüm polislerin Spor ayakkabısı giymelerini elzem buluyorum.
bence daha havalı bişeyler giymeliler ..
turk polisini imajı soz konusu sonuçta abi.
Üniforma olarak "tulum" düşünülebilir aslında. itfayeciler giyiyor nasıl yakışıyor. Polislere de tulum yakışır.