bugün

almanya´da oturan bizlerin de hayret ettigi gibi almanya´nin yunanistan i kurtarmak icin tasin altina koca ellerini koyup 22,4 milyar euro luk bir katkisindan dolayi herkesin kafasinda dolasan bir soru tümcesi.

bu bahsedilen 22,4 milyar euro, ab nin yunanistan a yaptigi yardimin en büyük parcasi. toplamda 110 milyar...

bütün gazeteler cok büyük kuskuyla bakiyorlar bu olaya. dünkü bild gastesi "basbakan efendüü biz bu paralari bi daha görebilecek miyiz" diye baslik atmis. bugünkü frnkfurter allgemeine "sanki bi tür eseklik ediyormusuz gibi bi his var ama, neyse..." seklinde bir durus serrgilemis. euro nun batmasi sözkonusuymus...aslinda yunanistan i degil euro yu kurtarmaya calisiyorlarmis.

sokaktaki alman vatandas "bu herifler bütün ab raporlarinda rötus yapip hepimizi kandirdilar, batsin ibn.ler" havalarindalar.

buna ragmen paket resmen isik hiziyla parlamento´dan gecmis bugün...

yunanistan zaten "ekonomik olarak almanya tarafindan isgal edildik, kicimiza alman donu giyip, alman patatesini alman yagiyla kizartiyoruz, batirdiniz bizi" diye almanya´ya catmisti biliyosunuz, almanya " sana bi güzellik yapariz ama sen bize ne yapcaksin ?" diye sordugunda...gecenlerde büyük bir atisma yasandi yunan ve alman basini arasinda. yunan ileri gelen bi politikacisi almanya ya gelip " ulan zaten catir catir düzüyosunuz bizi, daha ne istiyosunuz?" anlamina gelen laflar sarfetmisti...

acaba almanya neden 22,4 milyar dolarlik yardim ediyor yunanistan´a...kara kasi kara gözü icin mi?....yoksa adalari satcaklardi, almanya o adalari gizli kapakli almis olabilir mi (ki böyle bir söylenti dolasiyor...)...bild gazetesi sürmanset atti onu "yunanli, o adalari bize sat" diye bundan bir hafta falan önce....

olur mu olur....var ya o zaman türkiye nin turizmini öldürürler...insallah düsündügüm sey basimiza gelmez.
(bkz: sarı saçlarımdan ben suçluyum)
başlık parası denesi yardım üzerine söylenecek söz. düğüne çağırırsınız artık bizi.