bugün

an itibariyle twitterde bir arkadaşın bizi kıskandırmak için paylaşmış olduğu fiyatlardır.

efes pilsen kutu bira, 59 eurocent.
görsel

bu ürün bizde ne kadar peki?
11.5 lira.
yani, 1.75 euro. almanya'dakinin 3 misli.

yeşil efe rakısı üstelik 2 de bardak hediyeli, 9.99 euro. hadi 10 euro diyelim.
görsel

bu ürün bizde ne kadar peki?
125 lira.
yani, 19.2 euro, almanya'dakinin 2 misli.

bu ürünler türkiye'de üretiliyor, paketleniyor, satılıyor ama biz almanya'dan 2 misli, 3 misli daha pahalıya alıyoruz.

adaletiniz batsın...!!!

not: tabi bizde rakıdan, biradan alınan vergilerle imam maaşları ödeniyor, ama almanya'da böyle bir uygulama yok. kim kiliseye gidiyorsa parası ondan alınıyor, din vergisi var almanya'da. yani size zorla imam yahut papaz maaşı ödetmiyorlar.
(bkz: schengende vizesi olan sözlük kızları)

Bulgaristan hariç diğer AB ülkelerinden birisinin vatandaşlığı olan tatlı mı tatlı sözlük kızlarıdır.

Ev işinizi ben yaparım, sabah gider çalışır akşam evime bakarım. Beni lütfen çekin kurtarın şu ülkeden. Gerçekten hiçbir şeye umudum ve isteğim yok buraya dair.

Alın beni lan.
cevirmeden birim olarak dusunurseniz sayet korkunc farklar oldugunu gozlemeyebilirsiniz ama zaten arjantin de devlet alkolden bu kadar yuksek vergi aliyor ki halki icmesin diye orasi turkiye degil.
Arjantinliler cok severlermis rakiyi, oyle duydum.
Rakı bira önemli ya neden önemli olmasın Türkiye Gibi insanların Sürekli Düşündüğü Bir Yerde insanların Zihinlerini uyku moduna alması için rakı biranın ucuz olması lazım.

zaten gün içerisinde yeterince düşünüyoruz biraz dinlenmek herkesin hakkı.
Yeni mi ayukuyonuz aq dedirten guzel bir sikilme sekli. Senin burada kanirta kanirta sikildigin fiyatlarla elin alamanini ve piyasasini sikemezsin. Dis piyasalarda kural her zaman farklidir. Dileyen mavi jeans ve colins’in yurtdisi, ozellikle de rus piyasasini bir incelesin. Nasil guzel sikiliyoruz ama. Direkt boyle catur cutur. Asdfjkljfjfjfjsjal