bugün

Allah'ın bu dünya için gösterdiği hoşgörüdür.

Şu sureyi göstererek islam hoşgörü dini değildir demeye getiriyorlar. islamın hoşgörüsü bu dünya içindir kardeşim. Bu dünyada ye, iç, yat, kalk, Allah'a inanma hoş görülür. Fakat öteki taraf için hoşgörüden bahseden olmadı. Öteki tarafta her şeyin hesabı var.

görsel
Dünyada müslüman olmayanların öldürülmesini, vergiye tabii tutulmasını ve dışlanmasını isteyen,
Ölüm sonrası da kızartmak ile tehdit eden din,

Hangi hoşgörü ?
hiçbir din seçenek olmak için türemedi, hepsinin ilk amacı inanılan tek din olmaktı. kimileri tarihsel süreçte eskidi, köreldi, unutuldu. ayakta kalan dinlerin hiçbiri de hoşgörülü değil, olamaz.

ecinniler'in şatov'u her milletin bir dininin bulunduğunu söyler, milletler devleti oluşturur, devletler ise genişleme ülküsünün ilk elidir. bu mantıksal çizgide kendi yağında kavrulan din bulamazsınız, kendi yağını bile kavuran, göz korkutucu yaptırımları olan dinler bulursunuz.
varlığından emin olunamayan şeydir. zira allah'ın hoşgörülü olduğunu düşünmek ya da iddia etmek tahayyül gereği şirk koşmaktır. o'nun yerine kendini koyup kanaat belirtmek mümkün değil. mantıkla buluşmayan hedere. çelişki.
Lan su milletteki kendi mantığıyla allahin mantığını bir tutma olayına ölüyorum. Gerizekali kendini ilahlar bir tutup bana inanmayan ben olsam yakmam diyor ya la. Mal hem bir yaratıcının varlığına inanıyor kuralını kaidesini biliyor ama itaat etmeyenin cezasına ben olsam öyle yapmam diyor.

Eger inancından allahin varlığına birliğine inanıp ona göre yaşarsan zaten mukafatlandirilacagini bilirsin dedigini yapmazsan da cezalandirilacagini.

Ama benim yurdum malı inanmayanı yakıyor diyor xeza beğenmiyor mal.