bugün

evet arkadaşlar;

adam ben aleviyim ama allaha inanmıyorum diyor. yahu inanmıyorsan nasıl kendine aleviyim diyorsun, bu seferde alevilik yaşam tarzı diyor.

sonra bir alevi kalkıp islama ve hz. muhammed e inanmıyor ama hz aliyi kabul ediyor.

sonra bir alevi kalkıp alevilik din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin içerisinde okutulsun diyor.

sonra bir alevi kalkıp din hanemde alevilik yazsın diyor.

sonra bir alevi kalkıp din kültürü ve ahlak bilgisi dersi kaldırılsın diyor.

sonra bir alevi kalkıp seçmeli kuran-ı kerim dersi kaldırılsın diyor.

sonra bir alevi kalkıp alevilik bir mezheptir diyor, bir diğeri ise mezhep değildir diyor.

sonra bir alevi kalkıp yavuz sultan selim ismine karşı geliyor ama sabiha gökçen ismini destekliyor.

yaa arkadaş, siz ne istediğinizi ya bilmiyorsunuz yada ne istediğinizi biliyor ama söylemeye cesaret edemiyorsunuz!!!
(bkz: ışık aleviliği)

(bkz: kürt aleviliği)

ve detaylı olarak

(bkz: madımak başbağlar dr baran yezdani pkk katliamı)

tırnak içerisinde tanımlanması ve belirtilmesi gereken alevilerdir.
o anlamda anılan alevilik sıfatını kendileri değil karşı taraftaki ayrımcı gerzekler üretmiştir angut.
maalesef bir bakıma doğrudur. çok fazla alevi arkadaşım var. dine bakışları boşluklar ile dolu. bildikleri doğrular bir yanda, bir yanda kültürü ve çevresinin yaptığı dayatma.
alevilik zaten hak mezheblerden biri olmaması sebebiyle gayet doğal bir durumdur.

kimsenin bir mezhebi olma zorunluluğu yok elbette ama birileri çıkıp namaz kılmamayı kendi mezheblerindenmiş gibi gösterirse bunun ne islamla ne de inançla bağdaştırmak mümkündür. inançsızlıkla pekala bağdaştırılabilir.
sünnilik aleviliği döver bence.

alevi bi arkadaşım vardı bi kere, dedim "öyle deme, ağzına acı biber sürerim" dedim. "ben acıya inanmıyorum" demez mi? "acı bizim kendi yarattığımız bir kavram" demez mi? "ama" dedi, "ekşi öyle mi? ekşi gerçek bak" dedi. yuh dedim acıya şirk koştu. sonuçta alevi yani aslında herşey beklenir bunlardan.

benden duymuş olmayın ama dışkılarını kurutup yiyomuş bunlar bi de. çok acayip ayinleri, inanışları var bunların. oyyy içimden bi ürperti geçti. töbe yarebbim şu an.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar