bugün

doğruluğu tartışmaya açıktır.
nitekim yarattığı kulların yaklaşık olarak* 1/9'i islamiyeti seçmiştir.
kullarının 8/9'unu ilelebet cehenneme atan bir yaratanın merhametli olması tartışmaya açıktır. ki o müslüman kulların büyük bir çoğunluğu da işlediği günahların cezasını cehennemde ödeyip öyle cennetle mükafatlandırılacaktır.
http://galeri7.uludagsozl...7ek-ko%C3%A7um_403971.jpg
bu dünya bir sınavsa, neden herkesin süresi eşit değil? diye soruyorum kendi kendime. ben burada tıkınırken afrika da ki çocuk, aç geziyor. diyorum, hani merhammet? rabbim??
Çocukları noel baba ile kandırırlar yetişkinleri allahları ile. Olmayan bir şeyden merhamet beklemek kadar saçma bir yoktur. Olmayan noel baba'dan şeker ve para beklemek gibi...

Kabul etmesen de yalnızsın bu dünyada dostum.
şöyle bir etrafınıza bakın. kötülüklerin sebebi ne diye?
merhametsiz olan allah mı yoksa çıkarı olmadan yaralı parmağa işemeyen, din adına her türlü katliamı yapan, çevresini harab eden insan olamamış canlıların hüküm sürdüğü düzen mi?

ve bu düzeni oluşturan insan görünümlü pislikler mi?
ne güzel lan işte müslüman olunca maç başlamadan maçın kazananı sensin daha ne istiyorsun diye sordurtan başlıktır. okuyunca kuş gibide hafifledim lan bi mutluluk sigarası yakıp gayrimüslimlere fuck yeah resmi göndereyim.

(bkz: diego dur allahını seversen zaten ortalık karışık)
Merhamet eden de etmeyen de insandır. Allah'ın merhametini sorgulamak aptallıktır.

Allah bir ideolojinin sembolü ve hala insanlık ideolojileri aşamadı, aşşaydı sevmeyi de öğrenecekti.

Aşşaydı bir kötülüğü günah diye değil insan olmanın bilincine vardığı için yapmayacaktı.
keyfine göre yaşa, içkini iç, bulduğun yada bulabildiğin kadını, kızı yatağa at, allah'a ve resulune isyan et, inkar et, harammış, helalmiş umrunda olmasın, kaymak gibi faizi ye, namaz, oruç, zekat, hac bunları at bir kenara sonra da "tanrı çook acımasız, çook" diğer tarafta gözünü haramdan koruyan kişi de kerizliğine yansın.

afrikada'ki açlar için sen ne yatın enbesil? bırak afrikayı, komşuların için sen ne yaptın? toschaklarını kaşımaktan, fazla yemenin neticesinde soda içmekten başka ne yaptın?

Allah yaratttı mı yaratmadı mı? önce buna iman et! allah yarattı ise, birşeyi yoktan var etti ise onu kollayıp gözetecek kudrete sahiptir a akıllı! yok eğer allah yaratmadı ise gerisini konuşmaya, hatta buraya ileti girmene bile gerek yok. kendinle çelişmiş oluyorsun bu durumda.

sen burada geberene kadar ye diye verilmedi nimetler. verilmiş olan senin imtihanın, verilmemiş olan ise onların imtihanı. afrika'da açlık varmış.. senin dini mukayese ettiğin, özendiğin inanışa sahip insanlar sömürdü onların geleceğini. Bunun farkında mısın? farkında olsan bile bu senin umrunda mı? sanmıyorum.
Olanaksızdır, çok kez tevbe edenleri affettiğini kuranda açıkca dile getirmiştir. Biz insan olarak bir yanlış yapıldımı direk defterimizden silen kişilerken Allah'a merhametsiz demek bizim merhametsizliğimiz olur.Allah hiçbir zaman öldür kes biç dememiştir. Birincil elden kaynak için kuranı tıklayın.

Not: Ateist görüşlüyüm
tanrinin merhametle alakasi yoktur biz bu dunyada oldugumuz surece. yaratip bir kenara cekilmistir. sinva mi taabi tutuyor baska bir seyler mi deniyor orasini bosverin de, insanin kendi iradesi ve ozgur secimleri oldukca yer yuzune tanrinin merhameti inemez. inseydi sayet; 2. dunya savasinda polonyadan evlerinden koparilan sarisin mavi gozlu bebeklere, anne memesinde bebegin imha edilirken, sozde ozgurluk savascisi caniler o askerin, emir kulunun, cigerini isirirken inerdi...
kabul edelim, ne merhamet gosteriyor, ne acimasizlik.
Dindeki ceza/ödül sisteminin insan zekasıyla açıklandığı zaten ortadadır.
Yanlış yaparsan yanarsın, doğru yaparsan seks var şarap var. insan mantığıyla şekillendiği apaçık belli.
saçma düşünce.

eğer allah ın varlığına inanıyorsan merhametsiz olduğuna nasıl inanabiliyorsun. allah merhamet etmeseydi yaşıyor olmazdık sanırım. ayrıca allah adildir. kötülük yapanlar bunun cezasını görür. bu merhamet ile alakalı değil. allah zaten inananlar için kul hakkı hariç tüm günahlarını affedebileceğini söylüyor. o günleri görmeden peşinen konuşmak ne derece aklı işi.
yıne allah ın yarattıgı ınsan zekasının, kendınce can sıkıntısı sonucu ortaya cıkan, akıllara durgunluk veren(!) sorunlardan bırı..
Sende otu bitkiyi koparıyon onun canı yokmu.
evet kafirlere karşı merhametsizdir elhamdülillah. yoksa adalet sağlanmazdı. inananla inanmayan bir olmaz.
sikik sikik konuşmayın lan it !

birilerinin inancına saygı duymamak suçtur ve cezası vardır diye okumuştum ama hadi bakalım xd.
merhametsiz olsa müslüman coğrafyası bu kadar mutlu ve huzurlu yaşar mı? öyle olsa çoluk çocuk tecavüze uğrar, masum insanlar falan öldürdü. zafer elbet islamın olacaktır.

işte bunlar hep sınav...
islamiyet ve yahudilikte tasvir edilen allah figürü baz alındığında merhametsiz denemese de öyle çok da merhametli olduğu söylenemez. Bu arada islam savaşta öldürülen adamın karısını, kızını, kardeşini inananlarına helal kılan bir dindir.