bugün

(bkz: sabri sarıoğlu)
aşırı dindarlardır kanımca... gerçekten ibretlik insanlardır.... her din için geçerlidir...
allah' ın (c.c) ibret olsun diye yarattığı değil de, içinde bulundukları sapkınlıklarla ibret malzemesi olan insanlar olabilir bunlar. **
yanlış bir cümledir. zira yaradan ibret için insan yaratmamıştır. o insanı eşref-i mahlukat olarak yaratmıştır. yani mahlukların en şereflisi olarak. evet seviyeyi yükselttim bebeğim.
allah hiçbir kavmin insanlarını seviştikleri için "ibret" olsun diye taş etmemiştir.
helake uğrayan kavimler/insanlar, günahta ısrar edip aşırıya vardıkları ve haddi aştıkları için helaki hak etmişlerdir.

nuh'un gemisine binmeyen, sizin tabirinizle "salaklar" salaklıklarından değil, nefislerinin onları sulardan kaçıp kurtulabileceklerine inandırdığı için yani kendilerine olan fazla "özgüvenden" ötürü gemiye binememişlerdir. yerinizde olsam bu cümleye dikkat ederdim.

ayrıca, bu cehalet de ayıp kaçıyor artık. insan, inkar edeceği yahut eleştireceği en azından açığını arayacağı bir dini adam gibi öğrenmez mi? biraz okumaz mı o dinin kutsal saydığı kitabı ki burada eleştirilmeye çalışılan şey, kuranı kerim'de gayet güzel şekilde açıklanmıştır. biraz merak etmez mi?

yapıyorsunuz? dini sözlüklerden öğrenip sözlüklerde eleştirip cehaletinizi bu kadar cömert ortaya saçmamanızı öneririm.
(bkz: espri yapamayan adam) halimize şükretmek için yaratmış. şükürler olsun rabbim bana düşünen bir beyin verdiğin için. kimileri beyinlerini nadasa bırakmışken...
ajdar anık ın ta' kendisidir.