bugün

dün üzerinde epey düşündüm.

şimdi şehadet getirenler hop müslüman oluyor, islamın şartlarını yerine getirnmemiş bile olsa cennete girme şansları oluyor ya, -ki biz bunu cüneyt arkın'ın bizanslıları dövdüğü filmlerle de sınadık. böyle bir hoşgörü çerçevesi içerisinde ki allah bence yer yer af dahi çıkarıyordur.

rahşan affı gibim lan! şimdi fani dediğimiz dünya üzerinde allah'ın varlığının bir kanıtı olarak duyargalı deniz canlılarının gösteriliyor olmasını pek sindirememiş bireylerin tanrı inancı olmuyor. adam quantum fiziği diyor, diyanet işleri başkanı sıkılan parfüm orucu bozar! o halde bu allah'sız pezevenklerin cehennemde yanacak olmaları kaçınılmaz, elzem.

allah affedendir. ona sığındık ona güvendik. son dakika bir şehadet getirmesek de ben genel affa inanıyorum...
allah'ın sonsuz merhameti karşısında gerçekleşmesi halinde şaşılmayacak durumdur.

zira, bin kere tövbesini bozmuş bir kişiye bile cennet ulaşılması imkansız bir yer değildir.

ne demiş mevlana celaleddin rumi hazretleri,

"bin kere tövbeni bozsan da yine gel."

"bizim dergahımız ümitsizlik dergahı değildir."
torpille ilk sıralarda kendilerine yer açan solcuların başvuracağı af türü. (bkz: allah belanızı verecek)
tövbe edildiği zaman af her zaman vardır. sonradan çıkan bir şey değildir.
ömür boyu namaz kılanların, günah işlemekten kaçınanların isyan çıkarması ile neticelenecek uygulama.
(bkz: allah ın bi güzellik yapıp restart çekmesi)