bugün

(bkz: allahın sopası yok ki gökten indirsin)
(bkz: capsler kurbağa olmuş)
beyinlerin taş olmasıyla alakalı durum. bu kadar aptal insanlara da yaratıcının gülmekten ceza verememesi olasılığı yüksek.
anlamsız önerme. zira allah için zaman yoktur. artık, önce, sonra, şimdilerde, son zamanlarda...filan da yoktur. ezeli ve ebedi olan, her işi hikmetle yapan ve her işini bir kısım sebepleri vesile ederek yapandır o.

bir fıkrayla işleyişe işaret edelim:

Hıristiyan bir ülkede tufan olmuş. insanların hepsi oradan uzaklaşmış. Ülkenin başka tufan olmayan bölgelerine göç etmişler. Sadece kilisedeki papaz kiliseden ayrılmıyormuş. Nedeni ise; Kilise Tanrının evidir. Tanrının kendisini koruyacağını söylüyormuş. Papaz; "Ben insanlara Tanrı yolunu öğretiyorum demiş. Bu nedenle Tanrı beni kurtarır diyormuş. Yağmurlar yağmış, seller olmuş, her yeri su basmış. Devlet yetkilileri arabayla papazı almaya gelmişler. Papaz Allah beni kurtarır demiş ve gitmemiş.

Sular iyice yükselmiş. Papaz kilisenin ikinci katına çıkmış. insanlar bu defa kurtarmaya botla gelmişler. Papaza: Boğulup gideceksin gel kurtaralım seni dedilerse de papaz inat etmiş gitmemekte. Allah beni kurtarır demiş tekrar.

Sular yükselmeye devam etmiş. Papaz kilisenin en yüksek yerine çıkmış. Bu defa helikopterle gelmişler papazı kurtarmaya. Papaz bir kere inat etmiş ya; Tanrı beni kurtarır, ben Tanrıya güveniyorum demiş. Gitmemiş. Sular daha da yükselmiş. Papaz gidecek ve tutunacak yer bulamadığı için sularda boğulmuş gitmiş. Papaz ölünce öteki dünyada Tanrıya yakınmış: Ben sana çok güvendim kurtaracaksın diye. Ama bütün ümitlerim boşa çıktı. Benim canımı aldın sular altında demiş. Tanrı da kızmış. araba gönderdim binmedin, bot gönderdim binmedin, helikopter gönderdim binmedim. daha ne yapsaydım" demiş.
rahmetinin göstergesidir.
neyse ki rahmeti gazabından ötedir.
allahın taş yağdırmasına gerek kalmaması, insanoğlu zaten kendi kendine yeterince zulmetmektedir. yarattığının kendisine ettiği zulmü sona erdirmek adına merhamet yağdırmaktadır. yüreği olana.
ebabil kuşlarının neslinin tükenmesinden dolayı imkansızlaşmıştır.
aramıza düzenli olarak taş kafalar göndererek bu soruna çözüm bulmuştur.
(bkz: adamın götünden kan alırlar kamil kan)
taşa susamış birey söylemidir.

(bkz: canın mı çekti bebeğim)
allah' ın artık taş yağdırmamasına 'rahmetinden ötürü' demek, "taş yağdırmak, kavimleri yok etmek yerine, dedi ki: 'onların helakı kendi aralarında olacaktır. günah işledikleri zaman ben onları birbirine düşürecek ve vurduracağım." hadisi pek birbirini tamamlamıyor, bununla da kalmayıp çelişiyor zannımca.

bağışlayıcı tanrı insanlar arasına nifak sokarak sonumuzu hazırlıyor aman ne kadar hoş!
Peygamber efendimizden sonra toplu helak kalktığı için hakka suresinde geçen ayetlerdeki gibi taş veyahut sesle toplu helak yoktur. Tsunami vs diger afetler ufak çaplı helağa örnektir ayrıca allame bir zatın dediği gibi istanbulda bir gecede işlenen günah sayısı semud ad kavminin toplam günahı kadardır amma islamiyet anlatılıyor insanlar çabalıyor 3 5 insan yüzü suyuna helak edilmiyor. Cünkü bu kavimlerde namaz kılanlar tavsiye etmiyor evine kapanılıyordu. Zira bu kadar güzel kainatı yaratanın helak etmesi zor olmasa gerek ?