bugün

3 yıllık berberim olan harun abi de traş olurken, Müşterisi aydın abinin ortalığa sorduğu zihin bulandıran sorunsaldır.
Sen hak dine sahip olacaksın, batıl ve lanetlediğin topluluk sana inananlara zülum edecek.

--spoiler--
Sabır ise nereye kadar, karşılığında cennet var ise dünyada cehennem ne diye?
--spoiler--

Daha fazla da dinleyemedim. Dinden çıkmaktan korktum Allah a şükrettim müslüman ve türk olduğum için. Filsitinli olsam isyan ederdim de neyse*

tanım: Hak din sahibi Allah'ın, kendine inananları zalimlerine eline bırakması sonucunda isyan etme noktasına getiren meraktır.
allaha inanmayıp da her şeyi allahtan bekleme sendromu. geçmiş olsun kardeş.
Rahatlık içinde olsa böyle bir soruyu sormayacak insandır zira bolluk içinde olan çoğu insanın fakirler sikinde bile olmaz.
Allah varsa sen niye bu kadar salaksın, bir de bu soruyu sor kendine.
filistin bu haldeyse allah neden var? sorusundan daha kıymetsiz sorudur.
hak dininin musevilik olmasından kaynaklı olması muhtemel sorunsaldır.
şalom
dini islam olup da başı dertten beladan cehaletten kurtulabilmiş tek bir ülke, topluluk var mı ? hititlerden beri hep mutsuzlar, berbat bir halde acı içinde yaşıyorlar, kendi aralarında sürekli birbirlerini öldürüyorlar. sevişmelerine, eğlenmelerine, özgürce huzur dolu hayat yaşamalarını sürekli engelliyorlar.

resmen birbirlerine eziyet ve kötülük etmek için doğuyorlar. hem birbirlerinin hem de herkesin düşmanılar, yapacak hiçbir şey kalmadığında birbirlerinin hayatına takıp yine vahşet ortamı yaratıyorlar.