bugün

Allah'ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar, Allah da razı olmuyor. Fakat kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlamayı diliyor. (TEVBE/32)
Genelde bu tarz bir giriyi alisildik konusuna dahil etmek istiyorum , artik alistim standart yani . Hergun boyle bir konu geliyor . Isin ilginc tarafi ise bu tarz giriler gire gire insan din felsefecisi gibi hissediyor kendini . Yani olumlu mu baksam nedir olaya anlamadim ki .
Ateist olmak bu kadar aptallık gerektiriyor mu ya? Tekstil fabrikası da havlu ürünü mü? Marangozu da dolap mı yarattı? Gece gece...
aklın az yazar dostum senin. bak ciddiyim. bi iq falan olctur git anlarsın. fikirlerini yonlendirenleri sorgula. once o fikir yonlendirici yerleri sorgula sonra allahi sorgularsın.
insan kimin ürünüdür o halde?
Gece gece çarpılcan ey yazar.
pk filmindeki bir olaydan alıntılıyorum.
"iki tanrı vardır. biri bizi yaratan tanrı, diğer bizim yarattığımız tanrı."

gerçek islam bu değil deniliyor evet çünkü müslümanlar dinlerini bozdular. kitaplarını değil, dinlerini bozdular. emirlere uymayıp, günahlara daldılar ve bazıları dinin emirlerini yapacağı iğrenç işlere alet etti. sonra ne oldu biliyor musunuz ? islam kötü oldu, allah yok denildi.

allah var. o her yerde. herşeyi biliyor. aklı olan biliyor.

azcık avrupa tarihine özellikle aydınlanma çağına göz atmanızı rica ediyorum. john locke mesela bırakınız yapsınlar diyor. kiliseye bakın o devirde. herşeyde söz hakkı olan bir dininizin olduğu şekilde yetiştiriliyorsunuz. papa bildiğiniz tanrınız.

insanlar akıllarıyla doğruyu bulmuş. bu bütün aydınlanma çağının başrol oyuncuları deist.

deizm, insanın aklıyla bir tanrının varlığına inanmasıdır. kitap, vahiy, peygamber bilmezler yoktur onlar için. tanrı yarattı ve çekildi derler.

bazıları bunu bile idrak edemiyor. işte harbi akılsızlık budur.
insan aklının sonsuz olduğuna inanıyorsan her şeye bir kılıf uydurabilirsin.
allah arap putudur yani insan ürünü bir puttur. ancak değeri düşmüştür. yani araplar onu pek önemsememeye başlamıştır. onun yerine kızları olan putlara tapmıştır. daha sonra muhammed sayesinde değeri artmıştır. ayrıca bu put kabe de bulunan puttur.
(bkz: peki tamam)
antropomorfik bir tanrı tamamen insan ürünüdür, bu yönüyle doğru bir önermedir. ancak küçümsemeci bir bakış açısıyla değerlendirilmemelidir, evrenin çocukları varlık nedenlerini metaforik anlatımlara sığınarak anlamlandırmaya çabalamaktalar, bir ortak dile ve simgelere ihtiyaçları var, bunun en kolay yolu da kendilerinden yola çıkmak.
dindarların bir ateisti müslüman yapma çabasına binaen her gördüğü ateiste sarışın hatun görmüş gibi atlamasınıda ateistlerin dindarları sürekli ateist yapmaya çalışmasınıda anlamak imkansız dedirtecek tespit. bırak dostum insan bu inançla mutluysa böyle kabul et.
sorgulayan yazar beyanıdır.

yobaz yazarların toplaşacağı, saldıracağı başlık açarak pusuya düşürmeyi de düşünmüş olabilir bu sinsi yazarımız, hiç belli olmaz.
mal beyanı.
buranın kabzımalı nerde ?.
Kalbinin attigi kadar konus.
bu video ile ahiretin tam ispatı ve zındıkların susturulması mümkündür,
zaten zındıklar mantıksal olarak inkar edemezler ama "insaflıları hariç" kabul etmezler, kuran öyle diyor,

videoyu izle, soru işaretlerinden kurtul ve zındıklara sordukları zaman açıklayabil.

https://www.youtube.com/watch?v=o6xkcuLipsU
(bkz: gül gül öldük)

https://www.youtube.com/watch?v=dh-Iv-SCbRU **
(bkz: made in god)
ben allah c.c küçük harflerle yazınca tedirgin oluyorum sen yok diyorsun akıl fikir yok sende. büyük harf çıkmıyor yoksa ona rağmen büyük yazdım.
klasik ateist söylemidir. orjinali insan tamamen allah ürünüdür olan tespittir.
(#26746994) inanmaktan hissetmekten kosulsuz sevmekten korkuyorsunuz.

Nasil ki katı bir sekilde inanan ve insanlari digerlerinden ayiran yobaz oluyorsa; katı bir sekilde inanmayan ve inanalari oylesiniz boylesiniz diye ayiran da ayni derecede yobazdir.
Arkadaş Elf son defa söylüyorum alın inceleyin sunun beynini.
Ayrıca madem bilmiyorsun ne ötüyorsun bik bik?
tezi nasıl çürütüyorum bakın!

insan kimin ürünü? daha dün babanın taşşaklarındayken sesin hiç böyle çıkmıyordu! amfimi yuttun?
akıl yırtık çuval, sökük dağarcık.