bugün

elbette güzel mü'min kardeşlerim, allahın tamamen bizleri sınamak için, sabrımızı ölçmek için, cennete layık olup olmadığımızı görmek için, bebeklerin ve çocukların bu dünyada daha yaşayamadan, sınanmadan öldürülmesi, yakılması, tecavüz edilmesi olayıdır.

Dua ediyorsunuz, yalvarıyorsunuz, o hurileri ve altından ballar akan nehirleri almak için şekilden şekile giriyorsunuz. O size ne veriyor? Bunları yapmayanları ateşte yakacağını ve sorgusuz inanmanız gerektiğini söylüyor. Tanrı ben olsaydım daha merhametli olurdum.
Bir zamanlar Rabb'in meleklere: "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım" demişti. (Melekler): "A!.. Orada bozgunculuk yapacak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın? Oysa biz seni överek tesbih ediyor ve seni takdis ediyoruz" dediler. (Rabb'in): "Ben sizin bilmediklerinizi bilirim." dedi.
Bakara- 30

Insanların kan dökmesi okuyanlar için sürpriz değil. Insan iyiyi ya da kötüyü seçmekte özgür ki zaten Seçme şansı olmasaydı bir yargılama olması mantıksız olurdu.
ne zaman yobaz yoğun bir ortamda bu konu açılsa mutlaka şakirdin önde gidenlerinden biri çıkar hemen şu hikayeyi anlatır "günün birinde bir ermiş kendi çocuğunu öldürmüş, niye böyle yaptığını soranlara "o çocuk büyüyünce çok kötülükler yapacaktı" demiş"

ve ortamdaki bütün şakirtler bu hikayede tuhaf mantıksız bir şeyler görmeden mutlu mesut maklube kaşıklamaya devam ederler..