bugün

batıl bir inanış.
allah'a isyandır ve çok günahtır..sabır en büyük erdemdir..
pes etmektir, yanlıştır...
baştan kaybetmekle eş değerdir.saçma bir inanç.
kötü olaylar sonucunda pes etmektir. son sığınağının darmadağın olmasıdır.
... bende allah'i cikardim. artik yanliz calisiyorum. diye devam edebilirligi olan ateizm kokulu onerme.
ayrica insani pes ettirdigine degil yeniden dogurduguna, daha guclu kildigina inaniyorum.
tanrı unutmuş olsa da
vur durma vur yüreğim vur...
Allah hiç bir kuluna taşıyamıcağı yükü yüklemez.
Umutsuz bir serzeniştir. Allah kulunu gözden çıkartmaz da kul allahın yüzüne bakmaz sıkıntı ondan. Çare ne peki? Allahtan istemek. Nasıl? Namazla. Madem ki gidecek başka kapı yok. Ee öyleyse sen de biraz insaf et be müslüman. Biraz gayret et be kardeşim. Mevlanın dergahına şu mübarek yüzünü dön artık. Neden nefsine uyuyor salih ameli terk ediyor sonrada çileyi çekiyorsun ki? Zorun ne? Çalışacaksan allah yolunda çalış. insanlara kul köle olsan ne çıkar bu alemde kimseye yaranamazsın. Daha insanları tanıyamadın mı? Kimseden fayda gelmeyeceğini öğrenemedin mi?

Kulluk olmadan, günde 3-4 saatini seni yoktan var eden mevlana adamadan bu işlerin olmayacağını sana kimse söylemedi mi? Olmaz kardeş. Kulluk olmadan saadet ve selâmet olmaz. Beyhude dolanma ortalarda ezilir yıkılırsın. Kalk abdest al. Huzura dur. Namazını kıl kardeş. 5 vakit yetmezzzzzzz.
'' Rabbin seni terketmedi sana darılmadı da. ''
Benim de bunu düşündüğüm zamanlar oldu. Herşeyin çok güzel olduğu bir anda aniden en büyük acıları yaşadım. Beni gözden çıkardı dedim. Varoluşsal milyonlarca düşüncelere geçti kafamdan.

Böyle anlarda insan namaza yada duaya da yönelemiyor. Soğumuş oluyor herşeyden. En iyisi bir süre uzaklaşıp düşünmemek. Sonra zaten bir şekilde yine kendini ona dua ederken buluyorsun.
daha çocukken her gece yatmadan önce dua ederdim. Azıcık büyüyünce dünyanın öyle bir yer olmadığını anlamaya başladım. din bile çıkarlar uğruna dönüyor

(bkz: haçlı seferleri)
(bkz: işid)
Tanrı unutmuş olsada
Vur durma vur yüreğim vur
Olan olmuş ne olur
Hayata bir daha vur.
Aklıma nedense pentagram - geçmişin yükü geldi.

---
Bizler tanrının yetim çocukları
Cennetten düşen umut sürgünleri.

---
insanlar tanrıları dua edince karşılık almak için yarattı. gerçi o dua büyünün çarpıtılmış halidir. insan tanrıyla iletişime geçince sayıkladığı kelimelerin bir karşılığı önceden vardı. bu dua aslında tanrı üzerine yaptırım etkisidir ve eskiden insanlar dua tutmayınca( ya da büyü tutmayınca) bu durumu terk ederdi. yani tanrısını değiştirirdi. nitekim bugün bile kaderci bir bakışla tanrının kendisini duymadığını düşünüp dini bırakan veya din değiştiren insanlar mevcuttur. dua nın tutmaması sonucunda o halde kişi kendini duyan biri olmadığını düşünüp pek tabi farklı alanlara yönelebiliyor.
allah seni gözden çıkarttıysa bide zeus dene kardeşim!
dinden çıkartabilecek, isyan belirten cümle.
tahminen bi 5 yil kadar önce beni de unuttu sanırım. Ewed.
allah mı o ne?