bugün

ateist ve doğru yolu bulmuş bir insanın söylediği cümle.
ya seve seve ya s*ke s*ke şimdi inanmasan ahirette.
(bkz: allahın çokta şeyindesin afedersin)
(bkz: allah allah)
inanılmayabilir. tamamen kişinin tercihine bağlıdır. ancak kime göre neye göre allah a inanmamanın doğru olduğu tartışılır.
Bunu duyan inanan kişinin fikrini savunma zorunluluğu duymasına sebep olan laftır.Çünkü o noktada susmak bir nevi kabullenmek gibi gelebilir.Ancak işlerin inanın düşündüğü gibi gitmemesi muhtemeldir.Elindeki tek materyali "Bu güzel dünya kendiliğinden yaratılmış olabilir mi?" olan inanan ateistten gelen ve daha önce hiç düşünmediği,duymadığı sorularla karşılaşınca neye uğradığını şaşırır.inananın yenilgiye uğramış olması beklenen sonuçtur.Yeterli bilgi birikimi olmayanların susmaları en mantıklı davranıştır.
iyi de bundan bize ne. ne gibi bir bilgi ya da mental bi katkı sağlıyor bize. vücudumuzdaki nasıl bi reaksiyon vermesini bekleyerek yazdın merak ediyorum. sebep ne arkadaşım. bize ne senin ateistliğinden. hak yolu Allah yoludur. tabutun içinde yaz bu entryi. o zaman görim ne kadar yüreklisin.
nefes aldıgına inanıp ALLAH'a inanmayan adamın söylemidir.

napak inanak mı kanka.
ben inanıyorum ama inanmıyormuş gibi yapıyorum ki farklı olayım.
kanunlarını islamiyet'in koyduğu bir devlette yaşıyorsanız, böyle bir söylemde bulunmanın cezası ölümdür.

islamiyet çok açık. size zorla dayatılan dini kabul etmezseniz, dinden dönmüş kabul ediliyorsunuz ve öldürülüyorsunuz.

bütün bu verilere rağmen hala nasıl, omzunuzda melekler olduğuna inanıp bir de kasım kasım kasılıyorsunuz anlayamıyorum. cennet, gılmanlar filan.

bu mu lan şimdi varoluş denkleminin cevabı?

iki dakika akıllı olun ulan.
inanmamaya inanıyosun o zaman diye cevap verilesi aciz durumdur.
cevabı şudur: banane kardeşim ister inan ister inanma. nedir bu kaygın? ben allahtan korkmam bak ben psikopatım mesajı mı vermek istiyorsun yoksa...

ısrarla bunlardan uzak durun çünkü yaptığım gözleme göre bunu diyenler genelde hayatta bir bok olamamış embesil yığınlarından oluşur...

allaha inanmıyorum ama diyorsa durum başka olur tabi...
allah'in da cok umurundaydi...
(bkz: o sana inanıyor ama)
varoluş bi denklem değildir. ama materyalist felsefeye göre (yani size göre ) denklemdir doğru mantık. hadi bana formulize et yaradılışın denklemini. ilk canlı hücrenin nasıl oluştuğunu açıkla. ( tesadüf kelimesini kullanmadan mümkünse ) sonra o canlıdan nasıl türediğimizi açıkla. sonra bilimsel olarak ara geçiş formlarının capslerini koy. ( mümkünse fake olmasın, ateistler iyi yapıyor bunu ) en sonunda gözün titreşimleri algılayabilme özelliğini bana materyalist felsefe ile açıkla. (bkz: göt olmak)
senden başka kimsenin kaybı yok. kayıplar önemsizse senin için, salla gitsin.
inanmazsan inanma.