bugün

afyon valiliği güzel bir karar almış. umarım bunun devamı ülkenin geneline yayılır. ve memlekette suç oranları azalır.
iranda yasaktır. lakin alkol tüketiminde avrupadan beterdirler. yasaklar her zaman delinmek içindir ve dahada cezbeder.
hamdolsun yakın da olacak inşallah.
Yanlış alınmış bir karardır. Bir şeyin yasaklanması onu daha da cazip kılar. Sözde özgür bir ülke türkiye. Onu külahımıza anlatın. Hasip kaplanın dediği gibi '' Milletim efkarlandığında bi tek atmasın mı?''.
Yıllardır alkol kullanıyorum ama bunların kafaya ulaşamadım halen.
Komiktir. insanlara sunulmuş özgür iradeyi inkar etmek, tabiri caizse şirk koşmaktır. Allah c.c. Sormazmı size ben ademoğlunu iyiyle kötünün ortasına koydum seçimine göre nefsine göre ödül veya ceza vericem diye. Sen kimsinki onun yapmadığını yapmaya çalışıyorsun.
mümkün değildir, böyle bir yetki t.c. sınırları içinde kimsede yoktur, olmamalıdır da.

belli başlı kurallar ve müeyyideleri zaten var, alkollü trafiğe çıkılmasın, evet, gerekirse bu konudaki cezalar kat kat artırılsın.

benim evimde eşimle dostumla, kendi halimle kararında içmeme kim karışabilir? içki içiyorum diye beni dinsizlilke kim suçlayabilir? günahı vebalı benim değil mi?

beyler kusura bakmayın kimsenin midesinin bekçisi değilsiniz, kimin ne yiyip ne içeğine karışamazsınız, karışamayız.

he içip içip sapıtan, ağzıyla değil de başka bi yerleriyle, ona buna sarkan adamları gelin beraber dize getirelim.
kendi dillerinden cevap vermek gerekirse günahın ne olduğunu bilmeyen çakma müslüman isteği.

e yuh bu da trollmüş.