bugün

saçmalıklarla doludur. dinliyomuş gibi yaparsın o anlatır anlatır durur. çoğu zaman da güldürür. saçmadır işte.
Zaman kaybıdır.
hep dert ve keder içerir.
Iliski ve siyaset konuluysa fena kafa siken muhabbettir.
(bkz: kendimden biliyorum)
Dünyanın en cesur insanı ile muhabbet edilmiş olur. Uçucam,kaçıcam,öpücem v.s...Ciddiye alınmamalı ancak müdahale de edilmemelidir.
Kiloluysa size gercek anlamda yuk olabilir. *
(bkz: sarhoş muhabbeti)
(bkz: o kız buraya gelecek) diyerek sonu kızlara bağlanan muhabbetlerdir.
kişiye göre değişir. kimi insanın muhabbeti sarhoşken çok komik olabilirken bazılarınınki hiç ama hiç çekilmez.
genelde karakolda biter.
alkollü kişiye herşey hoş, komik ve garip gelmektedir, zira onun çerçevesinden hayat bulanık bir cam, karıncalı bir televizyon gibidir.
"ehe ben niye gülüyom"
ya da
"o değil de abi, bu binalar...çok garip lan."
rezillikten başka bir şey değildir. ama sabah okuduğunda tatlı bir muhabbetmiş gibi gelir.
bir keresinde sevdiğim kişiyi arayıp 'sana bi şey olursa çok ağlarım' demişim. o da merak etme ben iyiyim falan demiş. aslında düşününce tatlı bi konuşma di mi? 'çok ağlarım' ne ya * insan üzülürüm falan der, açık sözlüysem demek ki..
içinde dürüstlük barındıran muhabbettir.

Ayık kafa söylemediklerini, içine attıklarını ortam kızışmasın diye hafif gülümseyerek söyler.

- yav fikri firar ehehe ya sen geçen bana orada yanlış yaptın hatırladın mı? Ya yanlış anlama ama harbiden yanlış yaptın.
Duygusal yapmıyorsa sıkıntı vermeyen muhabbettir.
Psikoloji denen zimbirtinin gundelik hayattaki degeri hak ettigi yere geldiginde kiymeti anlasilacak bir sey. Alkollu insanin muhabbeti, hareketi sacma, anlamsiz degildir. Sacma olan sarhosken girilen psikolojiyi ayikken surdurememektir. Uyusturucu da boyledir. Baska bir dunya, baska bir kafa diye bir sey yok. Her sey dunyada. Ramazan mubarek.
"Buraya gelecek" şekline girmişse çekilmeyecek muhabbettir.

bir de " kendi kaybetti" diyorsa, şişeyi kafasında kır ve ortamdan ayrıl.