bugün

her türlü yasağın eskisinden daha da beter bir yöneliş oluşturacağını bilen aklı başında adam düşüncesidir.
zaten alkolü allah'ın yasağından korkmayıp da içiyorsa bir kişi, onu başka hangi yasak engelleyebilir ki.
insanların içme özgürlüğüne saygı duyan kişinin mantığıdır."ben içmiyorum lakin içen içsin yasaklanmasın,yasaklandıkça daha çok içen çıkacak,zaten içkiye toplum hoş gözle bakmadığından dolayı gizli gizli içip sapıtan insanlar fazlasıyla oluyor,halbu ki toplum içen insana kınayan gözle bakmasaydı belki içtimi dibine vurmayıp istediği zaman rahatlıkla içeceği için adam akıllı içmesini de bilecekti." mantığı taşır bu adam.
yasağın sadece içkiyle ilgili olmadığını, bireysel hak ve özgürlüklere vurulmuş bir darbe olduğunu bilen insan düşüncesidir. içkinin değil, içkiyi içmeyi bilmeyenlerin elinde oyuncak olan silahın yasaklanmasının daha mantıklı olduğunu düşünür. oysa ülkemizde 18 yaşında içki alamayan birey, silah ruhsatını alıp çok da güzel şekilde içkiye ulaşabilir.
hiç mi arkadaşı yoktur 21 yaş üstünde. silah ve içki birleşince de sağa sola "acaba isabet ettirebilecek miyim" diye ateş açar.
yalan mı?
http://www.haber3.com/old...n-oglu-dogdu--624061h.htm

bir de 24 e çıkacakmış şimdi sınır. çok büyük önlem.
(bkz: başörtüsüne karşıyım takmam ama yasaklanması yanlış)

çağrışım.
yok ben hala anlamış değilim nasıl engelliycek benim alkol almamı bunlar. kimlik mi sorcak. alırım kuzeni yanıma. onla alırım götümle güle güle. ergen hareketlerimi yapalım illa ki ?