bugün

bir nevi arabayı tekkeye çevirme durumu, ama böyle bir şeyi sadece kafası gerçekten güzel olmuş biri yapabilir. şimdi çıkmışsın mekandan, büyük bir ihtimal de kızlı erkekli bir grup, ee aileyle de gitmiyorsun ya. şayet yolda bir çevirme olacaksa kesin durdurulursun. sen napıyosun, açıyorsun torpidoyu, ordan bir ilahi cd'si veya kaseti alıyorsun, her an hazırda tutmak için. baktın ilerde yol tek şeride düşüyor, haydi bakalım buyrun çevirmeye. ilgili jandarma veya polis arabayı sağa çekmeni söylüyor, ve sen çoktan koymuşsun cd'yi, araba bangır bangır ötüyor, "demedim mi deme demedim mi, gönül sana söyledim mi" diye. eğer arabada sadece erkekler varsa ve konuşmanda da bir problem yoksa üflemeden belki yırtabilirsin. şayet arabada kızlar da varsa işin zor, kesin arabadan inip alkol muayanesine doğru gideceksin. şimdi komutan bakacak arabaya, kızlarda hep böyle abiye kıyafetler falan, ee saat de olmuş gece yarısı nerdeyse güneş doğacak, "komutanım sünnet düğününden geliyoruz" desen hayatta inanmaz. evet sadece erkekler olsa, böyle palaspandiras giyilmiş bir vaziyette, pek bi sorun teşkil etmez. görüldüğü gibi pek bir faydası yokmuş arabada ilahi dinlemenin, içimden "bu efsane de fiyasko çıktı" diyesim geliyor ama galiba programlar karıştı neyse. hiçbir şey kar etmedi gördüğün gibi, belki "rüşvet veririm kurtulurum lan ben" diyorsun ama, hadi bir dene şansını ben burdayım. şayet bu da işe yaramazsa o zaman durum gerçekten vahim. kannında 50 promilden daha fazla çıkarsa ki çıkması olası, o kadar kızlarla eğlenmeye gitmişsin bırak da olsun, ehliyete 6 ay men artı para cezası son artı da o günün rezil bir şekilde sonlanması. en güzeli insanın çevirme yapılan yolları bilmesi veya içkiyle arası olmayan ehliyetli birini yanında götürmesi.
polis amcalara takma sakalla ikram edilirse daha bir inandırı olabilecek din istismarının en masum hali.