bugün

atmosfer konusunda üzerine tanınmayan oyundur. hele alien'in bir pençesiyle ikiye bölünen gariban bir marine iseniz.

double cross alien vs predator oynamakta, 2 arkadaşı da izlemektedir.

kapkaranlık bir koridorda (sadece tavanda dönen ufacık kırmızı bir ampul var) gerim gerim geren bir müzik eşliğinde ilerler. birden hareket detektöründe yaklaşmakta olan 2 beyaz nokta görür. panikle etrafına bakar ama bir bok göremez. odadaki insanlardan çıt çıkmamaktadır. gece görüşünü açmaya da cesaret edemez, zira gece görüşünü açınca hareket detektörü çalışmamaktadır. (götün yememesi).

bir anda radarda görünen ama etrafta görünmeyen alien'lar radardan da kaybolurlar.

double cross girmesi gereken asansör şaftına yavaş yavaş, çok temkinli şekilde yaklaşır,

gece görüşünü açar,

tavanda duran iki alien ile burun buruna (mesafe 5 santim) gelmesiyle alien'ların roaaargh! diye üzerine atlaması bir olur.

odadaki 3 kişi de çığlığı basar, double cross mause'u klavyeye atar, sonra panikle alıp elindeki makineli tüfekle etrafı taramaya çalışsa da artık çok geçtir.

15 saniyede saçlarımız beyazlar, götümüz atar, ciğerlerimizi ağzımızdan tükürürüz.

öyle acaip bir oyundur bu.
çok beğendiğim fps oyunu. sadece boyutu bayağı büyük ve yüklemesi biraz zorlu, ama oyunun atmosferi ve oynanabirliği gerçekten çok sağlam. grafikler güzel, özellikle sesler çok gerçekçi, gerilim ise had safhada; oynarken kaç kere zıpladım bilmiyorum. artı olarak pc'yi hiç kasmıyor. alien'ın çıkardığı ses, detektörün hiç susmayan sesi, alien'in çok şerefsiz olması vb. şeyler oyunu güzelleştiren birçok etkenden sadece birkaçı.
Icinde birden fazla karakterin secilebildigi ilk First-Person Shooter oyunu. Cocukken rüyalarima giren sag omzundaki üclü lazer isiniyla predator'larin ve hic beklemediginiz yerden üstünüze hirlayarak atlayan alien'larin oldugu oyun.*
bir de marine vardir tür olarak secebileceginiz, süper silahlari olan amerikan komandosu yani. yalniz oyunda marine olarak kazanmak kasardi bayagi.
neti sömüren gençliğin liderlerinden biri olarak indirdiğim isoların toplam 14,7 gb olmasından dolayı yüklenmesi yaklaşık 20 dakika sürmüştür, eğer iso olarak kuracaksanız önce taratmanızı tavsiye ederim...
steamde fiyatı yılbaşına kadar 5 dolardır.
bende bu oyunu indirdim fakat internal disk2_0.sid,internal disk2_4.sid dosyaları eksik bu dosyalara sahip yazarlar özel mesajla yardım ederlerse sevinirim.