bugün

ateist dediğim böyle çakma ateist usta. allah belamı versin acıyorum bu adama. sen o kadar entel takıl, ne bileyim gotik müziğe falan sar. lisede 7/24 "allah yok abi. evrim." edebiyatı yap, ve tüm bunların altındaki yegane amacın kızları etkilemek falan olsun okey mi. gel zaman git zaman buna kendin de inan. ateistim adamım ov ye diye takılmaya başla iyiden iyiye. sonra birgün acık. dışarıdan yemek sipariş et. kapıya gelen eleman selamınaleyküm desin. ve dostum işte o an seni seyretmek istiyorum.

bak bir abin olarak söylüyorum. yaptığın herşey fuzuli. gel hak yolunda buluşalım senlen. ee ne demişler?

olursan sen inanmayan allaha sahteden,
adama verirler coşkuyu hissettirmeden.

edit: dostum tartışıyorsunuz. yapmayın. bu fikir aklıma geldiği ve entryi girdiği an yüzümdeki ifade şudur; http://paradoxdgn.com/junk/avatars/trollface.jpg
onçün aleykümselamın şeceresini bilimsel bilimsel ortaya döküyorsunuz, gülüyorum. "ehehe harbi lan komik olur he" de geç biraderim. "islamı yada bu toplumu kurtaracam ben, aleykümselamı ezdirmem!!1" şeklinde başka ulvi bi amacın varsa seni harun yahya ile gece sohbetlerine alalım. kedi canını senin. inşallah.

edit2: şuna tapındım ama. /caps DiNSiZLERRRR!! DiNSiZLER!1 YAKARIZ BU GEZEGENi. YAKARIZZZZ /caps

edit3: ortaokul din hocam da bu başlıktaymış lan.

edit4: kedi kesen ateist kadar çelişkide olmayan ama selam verirken abdesti yoksa içinden besmele çeken ateist kadar tuhaf olmayan ateisttir temalı entrylere de 100 puan veriyor, mavi masayı alkışlarla uğurluyoruz.
inanmasa bile, selam vermek sünnet, almak farzdır düsturuna uyuyordur.
Türkiyede Arapça selamlaşan kişiler kadar tuhaf olmayan ateisttir.

GÜnaydın gibi dünyanın en Güzel kelimesini unuttuk sayelerinde amk.
selamın niyeti önemlidir, ne tarzda söylendiği gibi fuzuli olaylara takılsaydım, dini araştırmaya vakit bulamaz; insanoğlunun önündeki en büyük tabu olan sistem hakkında bir fikrim olmazdı. mensubu olur, yuvarlanır giderdik, sizin gibi..

Hadi selamun aleyküm.
selamlaşmadan bile rahatsız olan dinsizlerin içinde bulunduğu malum durum.

almak istemiyorsan sen günaydın dersin. ama günaydın çok saçma bir kelime. sabah olmuş, ortalık aydınlanmış, kalkıp adama günaydın diyorsun. yani gün-aydın. eee? bende biliyorum gün-aydın. bunu belirtmene gerek yok. kapalı diyen mi oldu? günaydın diyenler sanırım biraz mal olduğu için onlar günün aydın olduğunu bilmiyorlar. kafadaşı ona hatırlatıyor.

cemil abi, günaydın.

haa öyle mi? çok sağol kardeşim. o zaman hayata başlayabilirim.
kelimelerin ve kültürün etkisini yadsımadan yaşadığı toplumun insanlarına saygı duyandır.

selamın aleyküm diyene "sana da merhaba" dersin suç, "aleyküm selam" dersin suç.zaten mesele "onun gibi" olmamandır.tüm "suç" bunda gizlidir.zira "onun mantığı" benden olsun çamurdan olsun mantığıdır.

not: bu ülkenin ateistleri de müslümandır aslında - mina urgan(ateist roman yazarı)

bir not daha: "müslümandır aslında" yaklaşımı inanç değil kullanılan kelimeler babında söylenmiştir, mina urgan tarafından.
(bkz: selamunaleykum diyene sana da merhaba demek)
bir ateistin aleyküm selam demesi, bir bakkala girerken selaymun aleykum demesi çelişki değildir.

o selamın içinde allahın selamı yoktur, gelenek göreneğin, ananenin, alışkanlığın, bir doğu toplumu olduğunun (tamam batıyı da ekleyelim: doğu ve batı) farkındalığının selamı vardır.

bu kadar boş şeylere takılan adam, selamı ateistlere çok görendir.

aleykum selam, sadece inananların değil, bu topraklardaki herkesin malıdır. herkes kullanabilir.
umarım demeyip inşallah diyen ateistin yakın arkadaşı olması muhtemeldir.
Sarfedildiğinde bir yeri eksilmemiş olan ateisttir.