bugün

olabilecekleri düşünemiyorum.

keita'nın geçen hafta yanına damlayan su damlası için yaptıklarını düşününce, alex'in sırtında patlayan (resmen patlayan) su şisesinin bırak keita'nın sırtında patlamasını, yakınından geçmesi durumunda olacaklar beni kara kara düşündürüyor şuan.
heralde diyorum, o su şisesi keita'ya gelse şuan hastanede komadaydı, ya da cenaze törenini izliyoduk tv'de canlı yayında. bi saygı duruşu da sudan ölen keita için yapılırdı, ezeli dostluğa bi yardım da "giderayak" keita'dan gelmiş olurdu.

şu olay gösterdi ki, herkesin kabul etmesi gerek, alex çok büyük bi futbolcu. benim sırtıma gelse ben yerden kalkamazdım cidden ya. o yükseklikten o hızla atılan bir 0.50 lt'lik su şişesine dayanmak kolay iş değil...

(not: 50 karakter sınırından başlığı böyle açmak zorunda kaldım, kamuoyuna duyurulur)
rüzgarın etkisiyle zatürre olma olasılığını ortaya koyup anlatan cümle. hatta sezonu kapatırdı soğuk algınlığından, malum bu afrikalılar pek soğuk sevmiyorlar!
iki futbolcu arasın da ki onur "duruş" kavramını en iyi bu anlatır zaten insana.
biri kendine değmeyen su için ağlıyor yerlere yatıyor yuvarlanıyor,
biri sırtına gelen su şişesine aldırmadan yürüyor.
sezonu kapatırdı.
su 0:33 lük bir şeşeydi bırak 50 metreyi bir kilometreden düşse bir insanı etkilemeyecek olan hadise.

hayır bende sandım ki alex kalktı devam etti.
adam kendini attı kıvrandı şovunu yaptı devam etti oyununa.

(bkz: 5 dk yerde yatan ben miydim)
33 cc'lik ağzına kadar dolu bir şişeyi kısa mesafeden bile sırtına yememiş bir kişinin, antitez sunmaması gereken olay. kaldı ki bu şişe epey yüksekten atılıyor. serbest düşme hareketi değil yani, gittikçe ivmeleniyor o şişe. ve gidip tam da belkemiğine rastlıyor. sana rastlasa şu anda taksim acil'deydin hala.
"neden benim sırtıma da atılmıyor yeaaaaa" diye yerlere atardı kendini, dövünürdü. bilirim, kıskanç bir adamdır kendisi.
(bkz: hamdolsun su şişesi teğet geçti)
(bkz: Götünü yırtardı)
...dünyada barış olsa, kimse savaşmasa, afrika'da çocuklar açlıktan ölmese...

gibi bir güzellik yarışması dileği. diyeyim de uyarmasınlağ.
(bkz: şişe tayyipin yanından geçse)

(bkz: teğet geçti hamdolsun)
şişe'yi atan idam a mahkum edilirdi.
33 cl'lik pet şişenin yüksek mesafeden atılmasından dolayı; alex'in muhteşem karakterde muhteşem bir topçu olduğunu öne sürenler, alex'in insan olmadığını mı savunuyor anlamış değilim.

--spoiler--
şu olay gösterdi ki, herkesin kabul etmesi gerek, alex çok büyük bi futbolcu. benim sırtıma gelse ben yerden kalkamazdım cidden ya. o yükseklikten o hızla atılan bir 0.50 lt'lik su şişesine dayanmak kolay iş değil...
--spoiler--

--spoiler--
serbest düşme hareketi değil yani, gittikçe ivmeleniyor o şişe. ve gidip tam da belkemiğine rastlıyor. sana rastlasa şu anda taksim acil'deydin hala.
--spoiler--

oo adamım bu alex mutand olmalı! baksana yıkılmadı

(bkz: o bir kuş, hayır o bir uçak hayır hayır o süperman!)

(bkz: ybsg)

not: ayrıca gayette bi süre ayakta durup kendisini yere atmıştır.
alexin sırtına gelen şişeden sonra kendisini, cantona' nın uçan tekmeyle daldığı taraftar misali kendini taklamsı şekilde yere atmasına benzer bir tepki verecektir keita' da.

He ama alex in o şekilde kendini yere atması gayet doğal diyen varsa o ayrı. Seni türk doktorlarına emanet ediyorum canım.
keita kendini yere atacaktır, mızmızlanacaktır falan, tamam anladık.. her ne kadar abartılmış bir davranış olduğunu kabul etsem de, ben keita'nın yaptığını haklı buluyor ve alex'in ve diğer oyuncuların da bunu yapmaları gerektiğini düşünüyorum. başka türlü o atılan şişeler durmayacak çünkü: ne galatasaray tribünlerinden, ne fenerbahçe ne de trabzon tribünlerinden.
su 0:33 lük bir şeşeydi bırak 50 metreyi bir kilometreden düşse bir insanı etkilemeyecek olan hadise.

hayır bende sandım ki alex kalktı devam etti tamam tama bişey yok hacı zaman geçiyor adam zili çalmasın şeklinde halısaha diyalogları geçti.

(bkz: 5 dk yerde yatan ben miydim)

not: bir entry ile sözlükteki fenerbahçeli sayısını öğrenmek
onu da fenerbahçe seyircisi attı derlerdi,aman iyi ki gelmedi keita ömür boyu kalkmazdı bir daha.

(bkz: çirkef keita)