bugün

mason gizi gibi birseydir. herkes soyluyor ama kimse bilmiyor.
kadın-erkek karışık bir çeşit ibadet saydıkları çalgılı eğlenceler düzenlemeleri alameti farikalaridir.
Birbirlerini tanimak icin zaman ayirip medeni bir sekilde konusmalari baslica yontemdir. Lan hıyar alevi olsa ne sunni olsa ne basliycam sizin mezhep kavganiza.
badem bıyıklı veya türbanlı değildir. Bunlardan anlamak için uzay prosöförü olmaya gerek de yoktur.
insanlığından tanırsın, yobaz insanlar birbirini nasıl tanır aydınlatın beni arkadaşlar.

help pls
saldırmazlar sağa sola, genelde sakin, sessiz, izleyici insanlardır. araştırmacı, sorgulayan, çabuk öğrenen insanlardır. öğrenmeyi kendisini geliştirmeyi severler. zamanını boşa geçirmeyi sevmeyen insanlardır. inançlarına saygısızlık yapmadığınız sürece her türlü eleştiriye gülerek cevap verebilirler.

istisnalar vardır tabiki ama geneli böyledir, ketum insanlardır, ne için var olduklarını bilirler, aceleleri yoktur, her şeyin bir zamanı olduğunu bilirler, zamanı gelince ölüme dahi seve seve giderler.
aleviler birbirini anlama gibi bir ihtiyaç duymazlar zira bizde mezhep ayrımı yoktur..
ne demiş şair:
ali bizim şahımız kabe kıblegahımız,
mihraçtaki muhammed o bizim padişahımız..
Bence yobazları tanımak çocuklarımızın ve bizim güvenliğimiz açısından daha gerekli olabilir.
Birbirini tanıma çabaları yoktur .
Alevilerin nasıl birbirini tanıdıklarını öğrenmektense sokaklar da "elhamdülillah müslümanız" diyerek dolaşan pedofili sapıkları, yobaz, sahtekar din tacirlerini tanımak bence daha önemlidir.
aleviyim der diğeri de aleviyse o da ben de aleviyim der işte bu kadar. olması gereken bu.
memleketlerinden tanıyorlar genelde.
arkadaşım sivas'ın bilmem neresindenim dedi, eee orası olunca noluyor diye sordum yani aleviyim dedi.
bu da böyle bi hikayemdir.