bugün

lütfen genelleme yapmayın babam çok dindar bir adamdır alevilerin inancı yaşayış biçimi bize ters gelsede çok sevdiğimiz alevi dostlarımız vardır adam olduktan sonra isterse yahudi olsun kimi ne ilgilendirir.
alevilerin şu ana kadar kafa kestiğini görmediğim için pek nefret edemiyorum ama müslüman müslümandır sonuçta diye de sempatik bakamıyorum.

onlar da da islam virüsü var ve gücü eline alırsa etrafa saldırabilir.

ayrıca irana bakıyoruz şia, sunnileri ve vahabileri aratmıyor. hepsi aynı bence.
aleviler asimile olmuş gibi de duruyor. bazıları aleviliğe kültürel olarak da bakıyor. inançtan çok bir kültürü de yansıtıyor olabilir.

ayrıca ali de iyi kafa keserdi.
nefret edilmesi gereken zihniyettir.
yıllarca sunni kesim tarafından katl edilen alevilerden artan kalana uygulanan, sistem tarafından desteklenen geniş duygu silsilesi.
bunlar hz muhammed'i sunni lideri, hz ali'yi alevi lideri sanırlar. işte bu kadar ahmak ve bu kadar bağnazdırlar. sonrada ali'yi bizde seviyoruz ali'yi sevmeyenleri neden sevmeyelim zırvalığıyla kandırırlar. evet
halen suud lu sözde alimler tarafından aleviler kafirdir ve aleviler'in öldürülmesine cennet'de tapu dağıtan zihniyettir bunlar. zihniyetiniz seveyim sizin.
(bkz: hüseyin çelik)
Bölücü zihniyettir,aclen aydınlatılması gerekir...Ve bu zihniyet ülkesi için asla faydalı ya da ararsız bir birey olamaz...
en kral arkadaşlarımın hepsinin alevi olması gerçekliğinin delili olan bir entry'dir.alevilere laf söyleyenin başına bela olabilecek bir sünniyim.
genelleme yapmayacaksak ben postal yalayan alevilerden nefret ediyorum.

lan zibidi, lan ulusalcı-ülkücü kırması faşist, cemevine atatürk resmi asan yalaka. senin varlığını dahi inkar eden bu düzenin köpekliğini yapmaya utanmıyor musun?

bilgilerinize arz ederim, aleviyim.
bilgisiz ve cahil insandır.
aleviliğin türkiye'deki tek anlamının müslüman kisvesi altında her türlü zulmü yapmak anlamına geldiğini bilen zihniyettir.
çok ama çok az sayıdaki samimi aleviyi tenzih ederim.
Yaradılanı severiz yaratandan ötürü sözünün ne anlama geldiğini bilmeyen kişiliktir.
bir avuç kendini bilmez kişiyi alevi olarak görüp bunu genelleme yapan cahil zihniyetidir.
(bkz: alevilerden özür diliyorum/#7555422)
önyargılı olan zihniyettir. tanımadığı insanlardan nefret eder.
Nefret, hemen hemen herkesin bünyesinde mevcut. Kim kimden nefret ederse eder ona bunu sev şunu sev diye dayatamazsınız. o, istediğini sever istediğini ise sevmez. burada ona karışırsanız faşist bir görüntü çizmiş olursunuz.. O sebeple bir sunni, bir aleviden nefret edebilir. Aynı şekilde alevide öyle. Düşünce ve yaşam özgürlüğüne kimsenin karşıkmaya hakkı yoktur. Nefret zarar verici olduğu zaman konuşulacak konulardır.
Müslümanlığı bilmeyen zihniyettir. biz Osmanlı'nın torunlarıyız. zamanında hristiyanlara bile hoşgörü göstermişiz. doğrusuda bu.
alevilik ve alevilerden nefret ettiğini iddia eden kişilerin resmen insan adayı olduklarını söylemek lazım. nitekim hiç bir insan kendisine zararı dokunmuyorsa niye bir başkasından nefret etsin ki?

(bkz: derdin ne olum senin)
zehirli bir zihniyettir.
aynı şekilde sünnilerden nefret eden aleviler için de geçerlidir bu.
birbirimize her zaman ihtiyacımız var. aleviler benim kardeşim. ben sünniyim. nefret etmek için bir neden göremiyorum.
Kafatasçılar.
faşistlerdir genellikle bu nefretlerinin nedeni alevilerin laik,demokrat ve solcu insanlar olması bu sebeplerden de aşağı yukarı hepsinin muhteşem karakteri olmasından kaynaklıdır gerici zihniyet onları yakıp yıkmış katletmiştir fakat onlar yine de hoşgörülü davranmaktadır sonuç olarak alevilerden nefret eden zihniyet gerici ve aşağılık zihniyettir.
çok akıllı bir kişinin demesiyle gelmiştir bu hale. alevi ne? ben kimim? insanlardan nefret etmek için bir sebep gerekir mi? gibi soruları sormayı, araştırmayı düşünmemiştir.
Allah ellerine düşürmesin denilen zihniyet.
insanı insan olduğu için sevmeyen farklı beklentileri olan zihniyettir.
siz susunuz biz buyuz seklindeki genellemelerle olusturulmus bir görüstür. asli yoktur. bütün aleviler ve bütün sunniler aynia degildirler. öncelikle bunun altinin kalin kalin cizilmesi gerekir.
zihniyet diye adlandırılamayacak kadar bile mal bir durum. alevi, sünni,hanefi, şafi,maliki neyi paylaşamıyorsunuz ki zaten. Din nedenli yapılan ayrımcılık en saçma olanlarından. Aynı bokun laciverti değil miyiz hepimiz neyin ayrımclığı ki bu?
zihni olmadığı için zihniyetinden bahsetmek abestir. zira, omurilik soğanı ile yaşamını idame ettirmektedir.