bugün

Nefret etmemesi gerektigi ögretilememis muslumandir. (bkz: provakatör başlık açan müslüman)
müslüman faşist olmadıgı için, kimseden nefret etmez, yaratılanı yaratandan dolayı seven kişiye müslüman denir, komşusundan dahi nefret eden alçaga da faşist denir, belkide o çocugu denir.
çok sığ bir insandır. kabuğundan çıkamamı$tır. saygı ve ho$görü olmalıdır her durumda.
doğrusu alevilerden nefret eden insan modeli olabilecek tespittir.
(bkz: ille de bok atmak için yapılan tespitler)
-siz katilsiniz
biz kim, ne yapmışız hem
-siz sünniler hepiniz katilsiniz

aynen yaşanmıştır, hemde üniversite de... ne nefreti lan!
islam dinine inananlara müslüman denir. zamanında ayrılmış bir takım mezheplerden olanlar müslüman değildir diye bir şey yok.bu yüzden de herhangi bir nefret ve kin varmış gibi genellenemez. hem ortada piyasa mı var kardeşim rekabeti kızdırmaya çalışır bi hali var bu sözlüğün.
(bkz: kardeşi kardeşe kırdırmaya çalışan sözlük)
alevi suni diye ayırımcılık yapan zihniyetin bir türevidir. kimsenin de alevilerden nefret ettiği yoktur. kişinin kendisinden nefret edilmitir, kişide bunu toplumun belli kesimine yaymaya çalışarak provakasyon yapmak derdindedir. böyle oyunlara gelinmemelidir. bunu yapan insanlar masum değildir, bilerek ve isteyerek toplumun belli kesimlerinde güven bunalımı yaratmak istemektedirler.
Bir dönem Türkiye'de etnik çatışmalar yaratılarak ülkenin darbeye sürüklenmesini hedefleyen cuntaların kullandığı zihniyettir.
alevilerden zarar gören kişidir.
alevilerin engin barış dolu dünyası ile tanışma fırsatını yakalayamamış ön yargılı kişidir.
eline, diline ve beline sahip olamayan kişidir.
zihni olmadığı için zihniyetinden bahsetmek abestir. zira, omurilik soğanı ile yaşamını idame ettirmektedir.
zihniyet diye adlandırılamayacak kadar bile mal bir durum. alevi, sünni,hanefi, şafi,maliki neyi paylaşamıyorsunuz ki zaten. Din nedenli yapılan ayrımcılık en saçma olanlarından. Aynı bokun laciverti değil miyiz hepimiz neyin ayrımclığı ki bu?
siz susunuz biz buyuz seklindeki genellemelerle olusturulmus bir görüstür. asli yoktur. bütün aleviler ve bütün sunniler aynia degildirler. öncelikle bunun altinin kalin kalin cizilmesi gerekir.
insanı insan olduğu için sevmeyen farklı beklentileri olan zihniyettir.
Allah ellerine düşürmesin denilen zihniyet.
çok akıllı bir kişinin demesiyle gelmiştir bu hale. alevi ne? ben kimim? insanlardan nefret etmek için bir sebep gerekir mi? gibi soruları sormayı, araştırmayı düşünmemiştir.
faşistlerdir genellikle bu nefretlerinin nedeni alevilerin laik,demokrat ve solcu insanlar olması bu sebeplerden de aşağı yukarı hepsinin muhteşem karakteri olmasından kaynaklıdır gerici zihniyet onları yakıp yıkmış katletmiştir fakat onlar yine de hoşgörülü davranmaktadır sonuç olarak alevilerden nefret eden zihniyet gerici ve aşağılık zihniyettir.
Kafatasçılar.
zehirli bir zihniyettir.
aynı şekilde sünnilerden nefret eden aleviler için de geçerlidir bu.
birbirimize her zaman ihtiyacımız var. aleviler benim kardeşim. ben sünniyim. nefret etmek için bir neden göremiyorum.
alevilik ve alevilerden nefret ettiğini iddia eden kişilerin resmen insan adayı olduklarını söylemek lazım. nitekim hiç bir insan kendisine zararı dokunmuyorsa niye bir başkasından nefret etsin ki?

(bkz: derdin ne olum senin)
Müslümanlığı bilmeyen zihniyettir. biz Osmanlı'nın torunlarıyız. zamanında hristiyanlara bile hoşgörü göstermişiz. doğrusuda bu.
Nefret, hemen hemen herkesin bünyesinde mevcut. Kim kimden nefret ederse eder ona bunu sev şunu sev diye dayatamazsınız. o, istediğini sever istediğini ise sevmez. burada ona karışırsanız faşist bir görüntü çizmiş olursunuz.. O sebeple bir sunni, bir aleviden nefret edebilir. Aynı şekilde alevide öyle. Düşünce ve yaşam özgürlüğüne kimsenin karşıkmaya hakkı yoktur. Nefret zarar verici olduğu zaman konuşulacak konulardır.
önyargılı olan zihniyettir. tanımadığı insanlardan nefret eder.
(bkz: alevilerden özür diliyorum/#7555422)