bugün

yeni moda intikam şeklidir. son 50 yılda gelişmiştir.
aynı bo.un turuncusundandır.
başkası tarafından aldatılıp başka masum bir insan aldatılıyorsa şerefsizliktir. ama aldatanı altadıyorsan helal olsun.
köpek seni ısırdı diye senin de köpeği ısırman gibidir. köpek ile niye köpek oluyorsun allasen.
aldatarak aldatmanın intikamını almak için aldatan kişinin aldatılan kişiyi umursaması gerekir eğer umursuyorsa neden aldatsın yani umursamayan birinin başka biriyle aldatarak intikam almak mantıksızdır.
kısasa kısa yöntemidir. çektirdiğinin aynısını çekmezse verdiği ızdırabın büyüklüğünü nerden anlayacak.
bir erkek olarak düşüncem; ulan adam seni aldatmış ruhuna duyguna ihanet etmiş koymuş bırakmış, birde sen madden koyduruyosun sonuçta çiftekavrulmuş kazığı yiyen kadın olacaktır. iyisimi adam adiliğiyle kalsın bırak kızım evledım yapma yavrum.
erkekler icin olani soyledir:
kiz sizi aldatir ama renk vermezsiniz, gecen zaman icinde hem size tekrar baglanmasini saglarsiniz, hem de size uygun birisini bulursunuz. yeni kisiyle sevgili oldugunuz zaman, yakinda ex-sevgili olacak kisye gidip dersiniz ki;
- ben baska birisine asik oldum. artik gidiyorum.
arkanizda gozyasi birakarak gidersiniz. belki ayrilmadan once son birkez daha,
neyse.
intikam boyle olur.

(bkz: intikam soğuk yenen bir yemektir)
benzeşik;
(bkz: bir katilin ölümüne sevinen katil ruhludur)
aldatarak sizi aldatan insansan intikam aldığınızı sanmak büyük bir yanılıgıdır sadece. sizi aldatanın yaptığı şerefsizliği desteklemek, onun seviyesinde gezinmek ve ilişkiyi kendinize yakıştıramayacağınız iğrençlik boyutuna getirmekten başka bir işe yaramaz.
saçmalıktır. karsındakı ınsan senı aldatıyorsa sana saygısı zaten yoktur, aldatılan kişinin aynı şekilde intikam diye adlandırılan olayı gerçekleştirmesi aldatan kişiye bişey katmıyacağı gibi birşeyde götürmeyecektir umrumda olmayacaktır önemsiyor olsa zaten öyle bir eylemde bulunmaz, kendinizi biras önemsiyorsanız uğraşmamak önemsememek yapılabilecek karsınızdakıne verılebilecek en güzel cevaptır aksi takdirde aldatan kişi kendini bir şey sanıp böbürlenecektir bunada imkan vermemek gerekir.
aldatılmıştır, sonrasında ruhunu da aldatmaktır, karşı tarafı pek etkileyeceğini sanmıyorum, bu yüzden sadece kendini düşürmektir.
züğürt tesellisidir.
kendini kandırmaktan başka bişey değildir.