bugün

esasında ismine bakınca sanki alaçatı'dan çıkagelmiş de yayılıvermiş gibi gözüken ama esasında izmit menşeili marka. özsar şirketler gurubuna bağlı bir markadır.

http://www.alacatimuhallebicisi.com/

edit: eksi veren arkadaş, evet muhallebici değil kerhane tatlıcısıdır yanlış oldu başlık.
Dekorasyonu, yaratılan ambiansıyla, sahiden Alaçatı' da hissini veren, düzgün, temiz ama biraz yüksek fiyatlı cafedir.
Mavilerin, pembelerin, begonvillerin hakim olduğu ortamda, pazar kahvaltısı doyumsuzdur.
Nazik personeli de cabası...
mekan için doğru renk seçen işletmedir.
konsept olarak iyi, lezzet olarak vasat mekan.

mekanın tasarımı 10 numara. ben gidenlerin, sırf bu tasarıma aldanıp gittiğini düşünüyorum. nitekim, lezzet fiyat performansı kötü.
Alaçatı yazıyorsa kafadan 50 lira gitti cepten hadi geçmiş olsun.
istanbul'da dondurması güzel olan mekanlar arasında.
4 sakızlı muhallebi,8 çaya 88 lira hesap çıkaran mekan aklı olan gitmesin.
parasından ziyade gerçekten lezzetsiz ürünleri var. alaçatı sütlaçını şiddetle önerdiler yedik efendim ama vasat lezzetli ve aşırı katıydı. Çok kaliteli sütlaçlar yedik efendim.
(bkz: sütlaçı alaçatı dan öğrenecek değiliz)
Alaçatı demek harcama demek 15 yıl önce bir hamburger kola 20 liraydı şaşacak bir şey yok.
valla evire çevire alıyorlar alaçatı'da hem de ordaki muhallebiciye gittim ondan önce balık falan yedik. 5 saatlik takılmamızın bedeli 700 kağıt tuttu.
ama ekin türkmen'in beni kesişi yeterdi bana...
alaçatı ile alakası olmayan muhallebici.
gereksiz pahalı.
herkese bi kere sokup çıkaralım 10 yıl sonra kapatırız dükkanlarından.
Sahibi izmitli mehmet ali sarı fetöcü olduğu gerekçesiyle aranmaktadır.
Bugün bu mekana gittim. Selfy kampanyası olduğu için.. Mekanda hiç muhallebi yiyen de yoktu. Entryleri okudum, Sahibi de izmitliymiş.
Kısacası ne alaçatıyla ilgisi var ne de muhallebiyle.
Edit: Dondurması Özsüt ayarında falan değil. Verdiğiniz paraya değecek bir tat beklemeyin.
ilk izmit'te gördüğüm, pahalı bir tatlıcı dükkanı.
merkezi kocaeli'nde olan, istanbul'un farklı semtlerinde de şubeleri bulunan bir tatlıcı. göztepe'deki şubesi kapanmıştı.