bugün

bugün itibariyle resmi olarak kurulmuş devlet üniversitesi.
akdeniz üniversitesi o şehire yakismiyordu zaten bu ismin daha çok yakıştığını düşündüğüm üniversite. ufacık aklınız varsa tercihler sırasına dahi eklemezsiniz.
işletmeyi yazmayın bütün çirkin kızlar bu bölüme toplanmış. Ekonomi finans ve uluslararası Ticaret iyidir. Merak ettiğiniz sorular varsa pm.
2015 yılında kurulmuş, 4 fakülte ve 3 meslek yüksekokuluna sahip üniversite.
Akdeniz üniverstesi diye geldik alaaddin keykubat üniversitesi oldu kotu oldu yazık oldu. pişmanlık hem de büyük pişmanlık. Geldiğim güne lanet olsun.
Zamanla gelişip isim yapacak olan devlet üniversitelerinden birisi. Arkasında çok büyük adamlar durmaktadır.
Taş gibi hatun dediklerinize taş çıkartacak hatunların olduğu üni.
öyle bir üniversite mi varmış?
Cahil kesimin bilmediği Üniversitesi.

Edit: Gerçi bu kesime Hacettepe Üniversitesini sorsan onu bile bilmez haspam.
böyle bir üniversite olduğundan alanya halkının bile haberi yoktur. o nasıl üniversite lan. evet.
kazandığım üniversitedir.

Adamlar sitelerine nasıl ulaşırım diye bir topic koyma zahmetinden gereksizler,varın gerisini siz düşünün. verin admin şifresini ben yazayım bari nasıl gidilir ne yapılır diye.üniversitenin sitesi de tam bir rezalet bok gibi amk.tercih döneminde olmamıza rağmen yararlı birşeyler yoktu.

üniversiteyi bulmak için 2 lehva işaret falan koyar insan yahu.burası gavur memleketi değil sonuçta.türkiye toprağı.insanlar kayıt yapmaya gidiyor oraya giriş yeri bile belli değil amk.her yer toz toprak bir girdik ayaklarımız battı topraktan.hangi otobüse bineceğimizi falan bilmiyoruz.3 tane insana sordum onlar bile bilmedi neyse.

22 yaşındayım. insanları dinleyerek pek iş yapmam normalinde ama herkesin baskısını kafamda hissedince tercihe yazma mecburiyetinde kaldım.normalde daha güzel yerler vardı ; dediler ki ktü yazma bok gibi.adnan menderes yazma bok gibi başka her yeri yazabilirsin dediler..ben dinlemedim ama şeytan her geçen gün damarlarıma iliştirdi ya adamlar haksız ise pişman olmayalım ? falan diye.

Dün itibariyle ankaradan günübirlik otobüsle alanya ya gittim.Otobüsle Alanyaya geldik otogarla üniversitenin arası 13 kilometre.yani merkeze yakın falan değil onu bir kere unutun.
sahil ile üniversite arası 2.5 kilometre ve yokuşlu bir yol.yazın ömür törpüsü oluyor.
üniversitenin öğrenci işleri r e z a l e t bakın tam anlamıyla rezalet 2 kişi oturuyor yanlarına bile gidemiyorsunuz uzaktan konuşuyorsunuz.bir şeyler geveliyorlar.Alaka ilgilenme yok sıfır.hapishane hücresi gibi.bende anlamadım işin bu kısmını oldukca saçma bir sistem var.

üniversite fakültesini söyleme gerek bile yok.hemşerim bir üniversiteye ulaşım bu kadar zor olmamalı ya.niye taa dağın eteklerine fakülte yapma ihtiyacı duyuyorsun ki hadi duyuyorsun bari anasayfana adam gibi bir şeyler koy.bir de gitmişler tanıtım filmine denizin dibine yapmışlar .bir baktım youtubedeki tanıtımına üniversitenin inşaatı için alanyanın yarısını dümdüz etmek gerekir.çünki alanyanın kestel diye bir ilçesi var okulun hemen yanında alanya üniversitesinin tanıtımına göre öyle bir ilçe yok yani.her yerii adamlar üniversite yapmışlar.hatta pamukkale traverterlerini bile getirmişler nasıl bir tanıtımsa amk.gerçek manada sahile yakın olsa diyeceğim ki eyvallah.oda yok yeminle bir üniversite böyle olmamalı belki'de yeni kurulduğu içindir bilemiyorum artık.proje videosuymuş onu ciddi sanan kaç anadolu zombisi var acaba kim bilir.

Söz konusu tanıtım>
https://www.youtube.com/watch?v=OEP6f6jRuT4&t=2s

Tanıtım 2

https://www.youtube.com/watch?v=CNb_TFHfC_k

ek tercihlere kalan veyahut tercih yapacak adaylara söylüyorum bakın mutlaka tercih yapmadan önce o üniversiteye gidin günübirlik, yorulun,acıkın acı çekin isterseniz çok para dökün uçak biletlerine.kazıklanacağınızı düşünüceksiniz."ya bu kadar bilet verilirmi uçağa" diye.aslında kardasınız haberiniz yok,4 senenizi bağlayacağınız yerin iyi olmasını beklemek sizin hakkınız."ya ağbi oraya eğitim için gidiyoruz "diyen mallar 4 sene boyunca hiç bir eğlenceden yoksun şekilde kafasını kitaptan kaldırmıyacak galiba.yani mutlaka üniversiteyi görmeye gidin.illa üniversitenin içine girmenize veya orayı ezberlemenize gerek yok.dışarıdan şöyle 15 dakika gözlem yapsanız Birazda şehri tanısanız bile yeter.internette araştırırım ben yaa derseniz benim gibi olursunuz.çünki internette bir sik öğrenilmiyor. zahmet edeceksin hemşerim alacaksın biletini gideceksin.ondan sonra burada böyle burada dert yanıyoruz.iş işten geçtikten sonra ne fayda ?

Üniversite eğitim yönünden ne durumda ?

Üniversite eğitim yönünden vasat durumda işletme fakültesi hakkında bilgi verebilirim. çatı katında bekleyip "işletme fakültesinden ne bekliyorsun " diye söylenenleri bir kenara bırakırsak.türkiyedeki çoğu üniversitenin fakültesi alanyadan daha iyi.puan-sıralama yönünden bakacak olursak buraya gelen çoğu kişinin eğitimi belli zaten.barajı zarzor geçenler veyahut öylesine girip kazananlar.yani burada okuyup cok ciddi bir şey olunmaz.neyse fazla derine girmeden okulun eğitim anlayışına geçeyim.1.sınıfta olmanıza rağmen sizi çok zorluyorlar.kendim bir terim ürettim bu üniversitede sanırsam öğrenciler süzgeçten geçiriliyor.yani aşırı zorlama yapılıyor.iyiler kalır kötüler gider bağabında.tabi bu statreji sayesinde 1.dönem bizim sınıfta rahat 20 kişi okulu bıraktı memleketine gitti veya yeniden hazırlanıyor.lys matematikten ortalama 1-2 net yapan adamlara logaritma-türev-fonksiyon-polinom konularından sorular soruyorlar.1.dönem 3-4 saat dersaraları vardı.yapacak hiç bir şey yok.masada öyle uyukluyorduk.öğrenci işlerini anlatmaya gerek yok zaten.ama kaliteli hocalar var ne yalan söylüyeyim üniversite genel itibariyle kötü olmasına rağmen gerçekten işini iyi yapan öğretmenler var isim vermiyeyim ama muhasebe ve yönetim org. hocaları gerçekten iyi.

2 seneliklere bakacak olursak

iki seneliklerin işi kolay yani çok zorlamıyorlar.hiç çalışmasanız şöyle konuyu merak edip dinleseniz bile rahat bir şekilde sınavları geçersiniz.kyk yurdunda kalan 2 arkadaşımın ganosu : 2.50 civarındaydı öyle ders çalıştıkları da yok yani.

Ulaşım yönünden bakacak olursak

Burası kanayan yaramız ciddi manada.1.5 Lira öğrenci fiyatı Kart yükleme kioskları her yerde bulunmuyor bulunsada bazen bakiye yok diyorlar sizde el mahkum öğrenci olmanıza rağmen tam ücreti veriyorsunuz (3 tl kadar ) lise-ilkokul-üniversite saatlerinde üniversite otobüsleri (202-101) inanılmaz dereced e dolu.ve çoğunlukla klimalar çalışmıyor.otobüsler ortalama 30 dakikada bir geliyor. 17:30 ders saatine yetişmek için saat 16:30 da çıkmanızı öneririm kesin istiyorsanız 16:00'da çıkın.

Şehire bakıcak olursak

Şehir tatil kasabası olduğundan kışın ölü yaza doğru canlanan bir yer.bol yağmurlu ve rüzgarlı geçer.nisanın ortasında sezon başlar mayısın 2.haftası havaların ciddi manada ısınmaya başladığını hissedersiniz.şehir fazla ekonomik değil hatta biraz pahalı.öğrenciyi gelir kaynağı olarak gören bir yer olduğunu hissediyorsunuz.antalyaya uzak bir ilçe burası otobüsle 2.5 saat sürüyor arabayla iyi giderseniz 1.5 -2 saat arası varırsınız.ama kesinlikle antalyay çok yakın antalya burası diye yazmayın.şehir neredeyse bağımsızlığını ilan etmiş durumda sokakta il olsun diye kampanya düzenleyip imza toplayan insanlar var.baktıkça gülüyorum.

Üniversite Sosyal faliyet

Bisiklet kiralayıp öyle dolaşıyorsunuz.Ben pek sosyal faliyet göremedim kendi adıma konuşayım.

KYK Yurtları ne durumda ?

Civarda 3 erkek 1 kız kyk yurdu var. Bende kyk yurdunda kalıyorum refahlı bir ortam var yalan yok.ama yemekleri gerçekten iyi değil.Yemekhane şirketi öğrencilere ambargo uyguluyor şu son zamanlarda meyevli soda ve meşrubat alamıyoruz mesela.ama sıf yatma duş sıcak su internet elektrik için kalınabilir.

Civarda kalınacak apart/kiralık ev / moteller ne durumda ?

400 Liradan 800 Tl ye başlayan apart hoteller var.tabi ki 400 lira ile 800 lira olan arasında uçurum kadar fark var.Alanyada tavsiye ettiğim yerler : kestel oba mevki tosmur tarafı.buralar kira yönünden normal olan yerler.ortalama 2+1 evlerin kirası möbleli 700-800 tl arasında 2 kişi ile çıkılabilir.(kestel de biraz bulmanız zor olabilir )

Üniversitedeki görüş ?

Görüş demeyelimde üniversite kendi yağında kavrulan bir üniversite ve burada öğretmenlerin dekanların otoritesini hissediyorsunuz.yani öyle ülkücü terörist şeyleri yok.zaten üniversite binası değil lise binası gibi.

Antalya'ya ulaşım ve büyükşehir kıyaslamasını yapıcak olursak ne diyebiliriz.

Kesinlikle büyükşehirden ( istanbul ankara izmir ) geldiyseniz buranın küçük olduğunu hissedersiniz.antalya öyle her gün gideceğiniz bir yer değil.burası antalyanın doğu kısmı havalimanına bile giderken 2 saat'e yakın çekiyor.ikincisi burada olanlar çevre ile bağını kesmiş bulunuyor yani adamlar yaz kış alanyada başka bir yere gitmiyorlar.turizim yönünden de bakacak olursak buraya gelen turistler çok zengin değil orta kısım turistler.e birde onlardan faydalanmak isteyen karma şekilde olan alanyanın yerli halkı.öğrencilerimi önemsiyecekler ?

Kendi görüşlerimi katıp birşeyler söylemek isterim.

Buraya ilk geldiğimde beğenmemiştim ne yalan söylüyeyim.yanlış tercih yaptığımın farkına varmıştım.dedim sene sonuna giderim ben temelli.arkadaşlarda beğenirsin ilk öyle oluyor demişti.şimdi dönem bitti ankaraya yatay geçiş yapacağım allahın izniyle.neden gidiyorsun derseniz size şunları söylüyeyim.benim puanım kötü bir puan değildi.üniversiteyi aşağılamıyorum kesinlikle kalan arkadaşlara da hakaret etmiyorum ama insan birazdaha üniversite hayatını yaşamak istiyor.buranın üniversiteyle bir ilgisi yok ki.benim okuduğum lise binası bu üniversiteden yemin ediyorum daha iyi.üniversitenin bahçesinde tavuk horoz inek var amk.ondan da geçtim derse gir çık 3 saat bekle öbür derse gir çık sonra hop kyk ya geç.tabi akşam olunca yemek'te olmuyor. 4 sene burada kalacaksın.birşeylerin iyi olmasını beklemek senin hakkın.kimse kusura bakmasın ama bu iş böyle yani.tercihte birilerin sözünü dinlemeniz hayatınızdan 1 senenin gitmesine yol açabiliyor.üniversitedeki arkadaşlar ne kadar burayı beğendiğini söylesede suratındaki rahatsızlıkları görebiliyorum.çünki bizim sınıftan 20-30 kişi gitmişti düşünün.
velhasıl kelam ben alanyayı şehir olarak beğensemde üniversiteyi beğenmedim.
bölümün olduğu kadar üniversite de önemli.harcadığım parayıda göz önünde bulundurursak çok artı bir yönü yok.kyk ile birlikte yıllık 1000 tl ye yakın harcamışım.yurtta kaldığım halde.

ee geldik dönem sonuna az önce memlekete gitmek için uçak biletimi aldım 1 yıllık alanya maceram burada son bulmuş bulunuyor.yine iyi kötü insan tanıdım burada.ama eğitim hayatım için tanıdığım insanların hayatımda pek önemi yok.olması gereken de bu zaten.tercih için burayı seçecek arkadaşlara tek diyeceğim.bir kez daha düşünün.birilerinin lafına bakmayın hayat sizin hayatınız.ya burada arkadaşım var arkadaşlarımla gidecem tercih yazıcam.bu sözler boş sözler kimse kusura bakmasın " hemşeri hemşeriyi gurbette siker " ,"dostla ticaret yapılmaz " gibi sözlere kulak verin.çok istiyorsanız da yazın ne diyebilirim hayat sizin hayatınız.ama benim bakış açım buraya olumlu değil.

daha iyi yazılacak yer varsa oraya bakılmalı.üniversitenin kalitesine ortamına bakılmalı.hocalara bakılmalı.şehire ulaşıma çevreye bakılmalı.ve ne olursa olsun tercih döneminde seçeceğin üniversiteye gitmen lazım.yattığın yerde olmaz bu iş.
sorusu olan varsa her şekilde cevaplıyabilirim.

edit:öğrenci işlerindeki elemanların öğrenci belgesini verecek yetkisini olmadığını söylediği üniversite'dir :D
Şuan okuduğum üniversite olur kendisi, yazılanlara bakılınca o zamanlar çok boktan olduğu kanısına vardım. Aslında hala öyle ama çok ilerlemiş be, otobüs fiyatları artmış, yeni fakülteler eklendi, kadrosu genişledi, öğrenci sayısı arttı, güzel bir kampüs oluşturma yolunda emin adımlarla ilerliyor ancak Alanya pek öğrenci yeri değil gibi. Yok ben her gece partileyeyim, o konserden çıkıp bu konsere gideyim, hovarda gezineyim, Akdenizde nasıl eğlenirim aynı zamanda yerlerde de sürünürüm diyenlerin tercih edebileceği bir okul. Yanlışlıkla geldim belki ama sevdim, en azından fakültemde, öğreticilerin gerçekten öğrenime değer verdiğini gördüm.
Bir de şöyle bir durumu oluyor, sorsalar okulun Allah belasını versin ama alanyadan çekip gitmeye gelince olmuyor. Anlamadım gitti.