bugün

insanın anahtar kullanırken içinin burkulmasına sebebiyet veren yalnız olma halidir.
hergün yaşadığım durum. herşey güzel gidiyor hayatta. güzellikleri paylaşacak birisinin olmasını isterdim.
anahtar da yoksa eve girememenizin resmidir. açık cam aranır, yoksa komşulara çay içmeye gidilir, tuvalete gidiyorum diye bir odaya gidilir uyunur.
Evlat acısı gibi koyar.

Sahi kapıyı açacak kimsesi olmayının evladı olurmu hiç? Bari kedi köpek besle lan! Burnumun direği sızladı ağlayacam bak yeminlen
Cogu zaman secimdir.

Kendi secimim sonucu kapiyi acacak kimse yok, fakat sevgiyle beni karsilayan bir kopegim var.
Tercih meselesidir, sevmediğin birinin kapıyı açmasına yeğdir.
Kapıyı açtıktan sonra balkondan atlamayla sonlanabilecek yalnızlık durumudur. Yalnızlık zordur Ama giderilebilir.
kapıyı çalıp 'yine evde kimse yok iyi ki anahtarı almışım' dedirten durumdur.

sakin daha delirmedim kendimi avutuyorum.
feci bir durumdur.
anahtarla içeri girdiğinizde, hep duştan çıkıp ıslak bedeni ile evde salına salına yürüyen bir erkek hayal etmeye neden olur.
salonun ortasında çırılçıplak,
televizyon açık, kızlar yarı çıplak,
sol elde kumanda, sağ el şak şak şak..

diye planlar yaptırır insana.
günümüzde anneler de çalışıyor artık. aile üyelerinin hepsinin anahtarı vardır, her birey anahtarıyla kapıyı açıp içeri girer. bu kadar açık.
çilingir parasını düşündüren durum. Çilingir parası da yoksa o zaman kötü olan durum.
yalnızlığın cana tak dediği anlardan birisidir.
kedi beslemekle kısman hafifletilecek sızı. kediler bekler sahibini geleceği zaman.