bugün

ingilizce yds için gittiğim kurs. (bkz: ankara)

kaynakları çok iyi. öğrenciyle çok ilgililer. hocaları da iyi sayılır yani biraz süre geçtikçe anlatım tarzlarına alışıyorsunuz ve rayına giriyor olay. bu anlatım tarzları sayesinde o kadar çok test çözüyorsunuz ki; benim gibi bir adamın başka bir yerde bu kadar test çözmesinin imkanı yoktu kesinlikle. fiyatı ise artık diğer kurslara da bakıldığında normal sayılabilecek bir seviyede.*

bunların yanında kurs parasını ödediğinizde otomatik olarak yds.net e üyeliğiniz gerçekleşiyor ki bu zaten başlı başına bir güzellik. çünkü bu sitenin içinde video halinde bütün konuların anlatımları var ahmet akın tarafından yapılmış olan. en başta "bu ne lan kullanmam ben bunu" diyordum ki sonradan baya alıştım. mesela bir konu bitiyor sonunda konuyla ilgili test var ve o testin sorularının da tek tek çözümü yine sitede var. dediğim gibi bu yds.net sistemi başlı başına ayrı bir olay. gerçekten uğraşmış ve yapmış adamlar.

yani kursta zaten dinliyorsunuz, kaçırdığınız, anlamadığınız yeri yine kursta sorabiliyorsunuz ha yetmezse bir de yds.nete girip bunun videolarını izliyorsunuz ve testlerini çözüyorsunuz. bunun yanında yds kampları oluyor, türkiye deki bütün şubelerinin katıldığı deneme sınavları oluyor. facebook sayfalarında sürekli hatırlatma soruları soruluyor, gün içinde bazı konularla alakalı bol bol kısa mesajlar geliyor - istemiyorsanız almayabiliyorsunuz- v.s

3-4 ay önce deliler gibi kurs aradığım ve zar zor bulduğum için, forum tarzı sitelerde övülen yerler hakkında "lan bu bunların kendi adamları mı" v.s şeklinde bir sürü sıkıntı yaşadığım için bu yazıyı yazma ihtiyacı hissettim. belki birilerine yol gösterir.

özetle; verdiğim parayı sonuna kadar hak ettiler hatta fazlasını etmişler ki burada gelip reklamlarını yapıyorum. bozmadan devam etmeleri dileğiyle.

edit: lan ben burada 6 yıldır yazarım. adamların arayıp bulup beni satın alacak halleri yok, yazdıklarım kendi, gerçek düşüncelerimdir bilginiz olsun.
toefl kursunun nasıl olduğu merak edilen kurumdur.

tek bir hoca var sanıyorum öyle bilgi aldım.
speaking,listening,writing,reading hepsini tek hoca mı veriyor?