bugün

arkadaşım, dostum, muhtemel sevgilim, din kardeşim, ateist yoldaşım seni baştan uyarıyorum, soru başlık diye cevap entryyi döşeme, tadımızı kaçırma. gel hep birlikte bu sorunu konuşalım diye bu soruyu ortaya attım. arka sırada oturan espritüel gibi yırtık dondan fırlama, moderasyonla papaz etme beni. yoksa tüm sözlük huzurunda sana kafa atarım, kulağının arkasındaki saçlarını çekip canını yakarım mümkün mertebe.

şimdi fatih projesi kapsamında çoluğa çocuğa tablet dağıtıldı. pilot uygulamaya geçildi. gerçi tablet uygulaması yeni değil, daha önce musa peygamber de böyle bir uygulama ile çıkmıştı halkının karşısına. konumuz o değil. biliyorsunuz bu tabletlerin yanında sınıflarda da akıllı tahtalar var. hepsi eyi, gözel de bir şey eksik bırakılmış. pilot uygulamanın hayata geçirildiği değişik okullardan bir sürü sınıf başkanı ile telefon trafiği yaşıyorum günlerdir. sınıf başkanlarının ve başkan yardımcılarının eksiksiz hepsi tahtaya konuşanları nasıl yazacaklarını bilmediklerinden şikayet ediyorlar. "daha bunu çok konuşanını çarpı koyması var, bizim de elimiz kolumuz bağlandı" diye ekleyerek sitemlerini dile getiriyorlar. ne diyeceğimi şaştım. haklı gibi görüküyorlar. akıllı tahta didik, bağrımıza bastık ama burası olmamış.

eğer konuşanların yazılabileceği bir aplikasyon, indirilecek mi artık, servis aranıp birileri gelip tahtaya bu fasiliteyi ekleyecek mi nasıl oalcaksa bir şekilde bu pürüz giderilmeli. sınıf başkanı mağdur, sessiz duran benim emekçi halkımın çocuğu mağdur, sınıflarda tam bir kaos yaşanıyor birkaç haftadır, kimsenin sikinde değil. herkes yargı-mit-polis meseleleriyle uğraşıyor. fakat gerçek gündem gözden kaçmış durumda. hayır, bu konuşan ibneler size de sesleniyorum, bari susmuyorsunuz susan arkadaşlarınıza saygınız olsun. ya da bana ne amınakoyiyim! ne bok yerseniz yiyin!