bugün

bulunursa hemen evlenilecek kızdır. Vardır bence böyleleri, vardır yani banko vardır.
bir tanesiyle fuckbuddy müessesinde takılıyorum. lazım kız.
(bkz: pelin karahan)
"bulamıyoruz! aman bi bulsak öyle sevicez böyle evlenicez!" denilse de bulunduğunda aldatılacak kızdır. (bkz: erkek doğası)
(bkz: bir gün sıranın bana geleceğini biliyordum)
böyle kızlar yok değildir. tabiki vardır. fakat sevgili yazar arkadaşlarım ortamlarda karşınıza zor çıkar. evlerinde hanım hanımcık seviyeli bir hayat sürerler. her yönüyle farklı oldukları ortadadır. bulana hayırlı uğurlu olsun.
(bkz: ne güzel kız alsana böyle bi kız)
hele bir de futbol seviyorsa yenilir yutulurki o. birlikte maç keyfi, ölesiye tezahüratlar. yehuuu.. *
çok fena çekici olur bunlar . (bkz: hande dane)
minyon olmasam de minyon arkadaşlarımdan referansla 'bodur tavuk her daim piliçtir' sözünü doğrulayan hatunlardır.
bir insan boylu poslu kız dururken neden minyona gider ki diye düşündüren kızdır.

açık ve net konuşmak gerekirse kısa sürede sıkılınılacak kızdır bu kızlar. o kadar hanımefendi, o kadar naif ve bir o kadar zariftirler ki insan bir süre sonra bunları boğmak ister.bu kızların kısacık olmaları ortalama boyu oldukça kısa olan türk erkeğine kendilerini iyi hissettirir. minyon kızın sahibi minyon erkek, kendini boylu poslu bulunmaz bir pehlivan sanır minyon kızın yanında. güçlüyüm be ben falan der arada kendi kendine. avunur durur öyle. ama bu hanım kızdan belli bir süre sonra sıkılır, kendine yine yanına yakışacak minyon ama fırlama bir kız bulmak için yollara düşer.
içten pazarlıklı ve azgındır.

inanmıyorsanız birisiyle birlikte olmayı deneyin, bana gelmeyin hiç.
abaza hemcinslerim gibi rus hatun düşlemeyen bendenizin en sevdiği kızdır.
ayrıca; (bkz: evlenilecek kadın)
ana-oğul diyaloglarında annenin, yaşı kemale ermiş oğluna akraba ya da arkadaş kızı beğendirme girişimlerinde kullandığı tasvir kalıplarından biridir.

çoğu kez, tasvirlerden yalnızca biri doğrudur; gelin adayının 'hanım-hanımcık' olması. gülmeyin! rica ederim. zira, bir anne için bu vazgeçilmez önemdedir.

- akıllı olacak da ne olacak! akıllı olsun da oğlunu parmağında mı oynatsın?
- güzel olacak da ne olacak! güzel olsun da her gelip-geçen baksın, oğlu kıskançlık krizlerine mi girsin?
- minyon olacak da ne olacak! minyon olsun da oğlu yaşlanırken o zamanla kızı gibi mi kalsın?

hanım hanımcık olsun yeter!

otursun evinde torunlarını büyütsün. altın günlerine gidip pasta-börekle göt-göbek büyütsün!
(bkz: yere bakan yürek yakan)
hiçte öyle güzel değil bence kız dediğin at gibi olmalı. ben erkek olsam bu tip kız sevmezdim.
yazar burada beni tarif etmis.
Var len benim.