(bkz: akvaryum niyetine ekran koruyucu izlemek)
derin ve felsefik bir şekilde düşüncelere dalmış bu renkler dünyasını izlerken, tam önünüzdeki cama ağzı yusyuvarlak olan yivranç bir vantuz balığının yapışmasıyla trajik bir biçimde son bulacak eylem.
balıklarda seni izliyorsa sorun var demektir.
(bkz: sokaktaki insanlari izlemek)
Huzur bulmak, rahatlamak ya da stres atmak için uygulanan bir yöntemdir. Birkaç saat sonunda kişiyi huzrun değil, sinirin bulduğu gözlenebilir.
(#2186618)
''acaba onlar da beni görüyo mu?'', ''acaba o küçücük camın içinde sıkılmıyolar mı?'', ''acaba gerçekten doyduklarını anlamıyolar mı?'' gibi soruların sorulmasıyla devam eden eylem.
"aiii çok rahatlatıyoooo" gazıynan vakti zamanında alıp yaptığım, fakat hiçbir olayları olmadan malcasına gulu gulu yüzen balıkların tasasız halini görüp sinir sahibi olmama sebebiyet vermiş alışkanlıktır. sonra da yem vermedim zati mortladılar teeek tek.
Birçok akvaryum sahibinin çıkış noktası . aylar sonra yalnızlığa terkedilen bu habitat öyle bir koku üretir ki , sanki sizi sonsuz huzura davet ediyor gibidir .
ilerde yeterli param olursa evimin bir duvarını akvaryum yaptırcam çeşit çeşit balıklar koyucam. sonra elime kırmızı şarabımı alıp geçicem karşısına seyredip huzur bulucam. belki arada bir bende akvaryuma girer eşlik ederim.
insanda boşluk oluşturuyor. düşünmüyorsun. gözlerin akvaryumu turlayan balıkları izliyor. ve gözlerin hariç tüm organların kendini stand by konumuna alıyor. enteresan...
akvaryum da ki balığın "çöpçü balığı" olması durumunda içinizi bayan eylem.saatlerce yapışıyor biryere sıkılmıyormu anlamıyorum düşünüyorum bilakis uykumu getiriyor.
renklerin içinde sessizce süzülen balıkları takip etmek. sakinleştiricidir, ruha huzur verir.
her gece yatmadan en az yarım saat baktığım özgür ve doğal halleriyle oraya buraya süzünen keşke biz insanlarda böyle doğal olup içimizden geldiği gibi yaşasak hayata aksak sevgiyle baksak dediğim rahatlatıcı saatlerce yapabileceğim rahatlatıcı eylem.